Waukesha South Girls Indoor – March 17
Waukesha South Indoor – April 2
Watertown Gosling Open – April 16
St John NW Military Academy – April 23
Franklin – April 27
Shoreland Lutheran Pacer Relays – April 29
Waukesha South – May 5
Kettle Moraine Lutheran – May 12

Waukesha South Girls Indoor

03/17/16
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Andrea Beck 12 12 1600m 6:20.29 2 7
Katrina Lipski 9 12 1600m 8:05.33 7 7
Kayla Bruton 10 12 200m 30.91 1 20
Zoe Smith 9 12 200m 31.25 3 20
Kayla Walters 9 12 200m 32.49 6 20
Meg Mazza 10 12 200m 33.81 14 20
Nina Smrecek 12 12 200m 33.97 15 20
Johannah Lee 11 12 200m 36.69 18 20
Emily Czaplewski 11 12 200m 39.09 20 20
Kayla Walters 9 12 400m 1:13.60 6 13
Johannah Lee 11 12 400m 1:20.73 11 13
Katrina Lipski 9 12 400m 1:40.69 13 13
Grace Zinkgraf 9 12 55hh 11.53 7 8
Grace Zinkgraf 9 12 55lh 11.00 9 9
Kayla Bruton 10 12 55m 8.05 3 45
Grace Zinkgraf 9 12 55m 8.63 22 45
Nina Smrecek 12 12 55m 8.72 26 45
Meg Mazza 10 12 55m 9.43 39 45
Emily Czaplewski 11 12 55m 10.10 44 45
Zoe Smith 9 12 55m 10.32 45 45
Faith Caspers 9 12 800m 3:04.86 7 16
Zipporah Caspers 9 12 800m 3:08.22 8 16
Katrina Lipski 9 12 800m 3:56.15 15 16
Athletes Grade Event Time Place Tot
Nina Smrecek
Meg Mazza
Zoe Smith
Kayla Bruton
12 4x160m 1:41.33 4 12
Nina Smrecek
Faith Caspers
Zipporah Caspers
Grace Zinkgraf
12 4x240m 2:51.20 2 3
Andrea Beck
Faith Caspers
Kayla Walters
Kayla Bruton
12 4x400m 5:16.30 2 5
Andrea Beck
Kayla Walters
Faith Caspers
Zipporah Caspers
12 4x800m 11:56.28 1 4
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Kayla Walters 9 12 LongJ 13-00.50 8 19
Faith Caspers 9 12 LongJ 12-04.75 12 19
Kayla Bruton 10 12 LongJ 12-04.50 13 19
Johannah Lee 11 12 LongJ 12-01.75 16 19
Grace Zinkgraf 9 12 LongJ 12-00.75 17 19
Zipporah Caspers 11 12 LongJ 11-04.75 18 19
Nina Smrecek 12 12 ShotP 21-00.00 22 30
Katrina Lipski 9 12 ShotP 19-08.50 26 30
Johannah Lee 11 12 TripJ 25-04.00 2 2

Waukesha South Indoor

04/02/16
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Andrea Beck 12 12 1600m 6:06.22 10 23
Faith Caspers 9 12 1600m 6:46.48 18 23
Katrina Lipski 9 12 1600m 7:37.31 23 23
Kayla Bruton 10 12 200m 31.10 13 27
Meg Mazza 10 12 200m 35.15 25 27
Kayla Walters 9 12 400m 1:12.93 8 18
Johannah Lee 11 12 400m 1:17.61 12 18
Grace Zinkgraf 9 12 55hh 11:59 12 15
Grace Zinkgraf 9 12 55lh 11.59 15 18
Johannah Lee 9 12 55lh 12.20 17 18
Kayla Bruton 10 12 55m 8.19 11 31
Abby Chu 9 12 55m 9.10 26 31
Nina Smrecek 12 12 55m 9.25 28 31
Zipporah Caspers 11 12 800m 2:55.62 15 25
Jessy Homa 10 12 800m 3:06.14 18 25
Katrina Lipski 9 12 800m 3:32.24 25 25
Jacob Dickman 12 12 1600m 4:55.06 3 22
Joe Maurer 10 12 1600m 5:34.57 15 22
Timothy Kowalinski 10 12 1600m 6:07.75 21 22
Samuel Zinkgraf 11 12 200m 28.23 16 23
Will Farrell 9 12 200m 29.71 21 23
Jeremy Marek 12 12 200m 31.57 22 23
Drake Hacker 9 12 3200m 11:57.42 4 9
John Kowalinski 12 12 3200m 14:49.86 9 9
Paul Harty 10 12 400m 1:06.67 15 18
Joe Maurer 10 12 400m 1:08.40 18 18
Paul Harty 10 12 55lh 12.11 16 16
Jeremy Marek 12 12 55m 7.77 21 28
Westley Marek 9 12 55m 8.20 26 28
Durbin Brian 9 12 55m 8.40 27 28
Jacob Dickman 12 12 800m 2:15.52 7 25
Justin Chu 11 12 800m 2:24.38 12 25
John Kowalinski 12 12 800m 2:43.23 21 25
Athletes Grade Event Time Place Tot
Renee Walters
Nina Smrecek
Jessy Homa
Meg Mazza
12 4x160m 1:45.70 8 8
Meg Mazza
Grace Zinkgraf
Nina Smrecek
Kayla Bruton
12 4x240m 2:44.82 7 7
Abby Chu
Kayla Walters
Faith Caspers
Andrea Beck
12 4x400m 4:53.59 6 8
Andrea Beck
Faith Caspers
Kayla Walters
Zipporah Caspers
12 4x800m 11:33.73 5 8
Timothy Kowalinski
Westley Marek
Will Farrell
Jeremy Marek
12 4x160m 1:33.60 9 9
Brian Durbin
Will Farrell
John Klaves
Samuel Zinkgraf
12 4x240m 2:20.17 5 8
Justin Chu
John Klaves
Ben Hughes
Jacob Dickman
12 4x400m 4:24.40 7 8
Justin Chu
John Klaves
Samuel Zinkgraf
Drake Hacker
12 4x800m 9:54.57 4 6
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Kayla Bruton 10 12 LongJ 13-07.75 11 20
Kayla Walters 9 12 LongJ 13-07.25 12 20
Faith Caspers 9 12 LongJ 12-07.25 16 20
Renee Walters 12 12 ShotP 24-11.00 11 20
Nina Smrecek 12 12 ShotP 22-00.50 16 20
Renee Walters 12 12 TripJ 26-02.00 8 12
Johannah Lee 11 12 TripJ 24-00.25 11 12
John Klaves 9 12 LongJ 15-11.00 16 27
Jeremy Marek 12 12 LongJ 15-06.00 18 27
Westley Marek 9 12 LongJ 14-01.50 24 27
Samuel Zinkgraf 11 12 ShotP 30-04.50 18 24
Brendan Sanchez 10 12 ShotP 25-01.00 22 24
Ben Hughes 9 12 ShotP 17-09.00 24 24

Watertown Gosling Open

04/16/16
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Grace Zinkgraf 9 12 100h 22.16 13 14
Renee Walters 12 12 100h 31.38 14 14
Kayla Bruton 10 12 100m 14.41 11 63
Zoe Smith 9 12 100m 14.55 14 63
Nina Smrecek 12 12 100m 15.15 28 63
Grace Zinkgraf 9 12 100m 15.98 40 63
Renee Walters 12 12 100m 16.07 41 63
Abby Chu 9 12 100m 16.24 45 63
Hannah Forget 12 12 100m 16.82 54 63
Meg Mazza 10 12 100m 19.43 62 63
Andrea Beck 12 12 1600m 6:04.23 5 19
Faith Caspers 9 12 1600m 6:42.62 10 19
Zipporah Caspers 11 12 1600m 7:15.30 17 19
Katrina Lipski 9 12 1600m 7:31.30 19 19
Kayla Bruton 10 12 200m 29.19 12 56
Zoe Smith 9 12 200m 30.98 27 56
Nina Smrecek 12 12 200m 31.45 30 56
Meg Mazza 10 12 200m 31.98 33 56
Johannah Lee 11 12 200m 32.76 36 56
Hannah Forget 12 12 200m 34.07 42 56
Grace Zinkgraf 9 12 200m 34.08 43 56
Johannah Lee 11 12 300h 1:00.38 10 11
Andrea Beck 12 12 400m 1:10.18 6 23
Kayla Walters 9 12 400m 1:13.14 10 23
Abby Chu 9 12 400m 1:13.92 11 23
Faith Caspers 9 12 400m 1:15.44 14 23
Johannah Lee 11 12 400m 1:16.64 15 23
Zipporah Caspers 11 12 400m 1:17.31 17 23
Jessy Homa 10 12 400m 1:17.55 18 23
Kayla Bruton 10 12 400m 1:17.82 19 23
Katrina Lipski 9 12 400m 1:34.09 23 23
Andrea Beck 12 12 800m 2:46.23 5 19
Kayla Walters 9 12 800m 2:53.11 9 19
Abby Chu 9 12 800m 2:58.00 11 19
Zipporah Caspers 11 12 800m 3:00.55 12 19
Faith Caspers 9 12 800m 3:02.52 14 19
Jessy Homa 10 12 800m 3:07.28 17 19
Katrina Lipski 9 12 800m 3:35.38 19 19
Samuel Zinkgraf 11 12 100m 12.51 22 66
Jeremy Marek 12 12 100m 13.67 44 66
Ben Hughes 9 12 100m 13.81 46 66
Will Farrell 9 12 100m 13.91 47 66
Brian Durbin 9 12 100m 14.09 51 66
Ben Bridge 11 12 100m 14.26 52 66
Westley Marek 9 12 100m 14.29 53 66
Seth Holter 9 12 100m 15.30 59 66
Brendan Sanchez 10 12 100m 15.54 61 66
Nolan GilesPufahl 9 12 100m 16.61 64 66
Jacob Dickman 12 12 1600m 4:50.92 4 18
Justin Chu 11 12 1600m 5:06.97 5 18
Drake Hacker 9 12 1600m 5:08.76 6 18
Joe Maurer 10 12 1600m 5:32.04 12 18
Samuel Zinkgraf 11 12 200m 25.68 28 63
Jeremy Marek 12 12 200m 27.83 49 63
Will Farrell 9 12 200m 28.00 51 63
Ben Hughes 9 12 200m 28.03 52 63
Ben Bridge 11 12 200m 28.32 53 63
Westley Marek 9 12 200m 28.40 54 63
Brian Durbin 9 12 200m 28.57 55 63
Seth Holter 9 12 200m 30.95 60 63
Briton Kostrzewa 10 12 400m 57.31 6 41
Samuel Zinkgraf 11 12 400m 1:01.51 23 41
Justin Chu 11 12 400m 1:01.67 24 41
Drake Hacker 9 12 400m 1:01.93 25 41
Brian Durbin 9 12 400m 1:03.83 28 41
Ben Bridge 11 12 400m 1:04.42 29 41
Ben Hughes 9 12 400m 1:07.27 33 41
Will Farrell 9 12 400m 1:15.19 37 41
Brendan Sanchez 10 12 400m 1:15.19 38 41
Nolan GilesPufahl 9 12 400m 1:39.81 41 41
Jacob Dickman 12 12 800m 2:12.35 1 12
Briton Kostrzewa 10 12 800m 2:12.51 2 12
Justin Chu 11 12 800m 2:18.26 5 12
Drake Hacker 9 12 800m 2:25.20 7 12
Nolan GilesPufahl 9 12 800m 2:49.70 10 12
Brendan Sanchez 10 12 800m 2:52.63 12 12
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Renee Walters 12 12 Discus 79-00.00 8 38
Grace Zinkgraf 9 12 Discus 61-10.00 16 38
Zipporah Caspers 11 12 Discus 55-08.00 22 38
Kayla Walters 9 12 LongJ 12-09.50 5 23
Grace Zinkgraf 9 12 LongJ 11-08.75 11 23
Faith Caspers 9 12 LongJ 11-05.25 13 23
Johannah Lee 11 12 LongJ 11-02.50 15 23
Hannah Forget 12 12 LongJ 11-01.50 16 23
Abby Chu 9 12 LongJ 11-01.25 17 23
Kayla Bruton 10 12 LongJ 10-05.50 20 23
Renee Walters 12 12 ShotP 24-11.50 16 35
Zoe Smith 9 12 ShotP 22-06.75 23 35
Nina Smrecek 12 12 ShotP 19-07.75 29 35
Katrina Lipski 9 12 ShotP 16-07.00 33 35
Meg Mazza 10 12 ShotP 16-06.00 34 35
Renee Walters 12 12 TripJ 26-04.00 12 15
Johannah Lee 12 12 TripJ 25-01.00 13 15
Jeremy Marek 12 12 Discus 77-00.50 15 25
Will Farrell 9 12 Discus 71-04.00 18 25
Seth Holter 9 12 Discus 63-03.00 22 25
Samuel Zinkgraf 11 12 Discus 63-00.50 23 25
Drake Hacker 9 12 Discus 55-10.00 25 25
Jeremy Marek 12 12 LongJ 15-03.00 17 24
Briton Kostrzewa 10 12 LongJ 14-09.25 18 24
Brian Durbin 9 12 LongJ 14-02.00 20 24
Westley Marek 9 12 LongJ 14-00.50 21 24
Nolan GilesPufahl 9 12 LongJ 10-11.50 24 24
Samuel Zinkgraf 11 12 ShotP 30-01.00 17 21
Ben Bridge 11 12 ShotP 26-08.00 18 21
Brendan Sanchez 10 12 ShotP 24-04.75 20 21
Ben Bridge 11 12 TripJ 29-11.75 12 13

St John NW Military Academy

04/23/16
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Kayla Bruton 10 12 100m 13.95 4 13
Zoe Smith 9 12 100m 14.41 5 13
Emily Czaplewski 11 12 100m 17.27 13 13
Andrea Beck 12 12 1600m 5:47.08 1 9
Faith Caspers 9 12 1600m 6:37.40 6 9
Katrina Lipski 9 12 1600m 7:39.27 8 9
Zoe Smith 9 12 200m 29.28 2 10
Kayla Bruton 10 12 200m 29.29 3 10
Nina Smrecek 12 12 200m 31.23 5 10
Johannah Lee 11 12 300h 1:02.13 4 7
Faith Caspers 9 12 3200m 14:46.30 4 6
Katrina Lipski 9 12 3200m 17:44.56 6 6
Johannah Lee 11 12 400m 1:13.58 4 9
Abby Chu 9 12 400m 1:14.15 5 9
Emily Czaplewski 11 12 400m 1:30.22 8 9
Andrea Beck 12 12 800m 2:39.55 2 10
Zipporah Caspers 11 12 800m 2:53.05 4 10
Jessy Homa 10 12 800m 3:06.62 9 10
Jeremy Marek 12 12 100m 13.76 17 20
Brendan Sanchez 10 12 100m 15.44 19 20
Jacob Dickman 12 12 1600m 4:46.76 2 21
Drake Hacker 9 12 1600m 5:13.27 9 21
Timothy Kowalinski 10 12 1600m 5:44.90 20 21
Ben Hughes 9 12 200m 27.92 14 20
Westley Marek 9 12 200m 28.05 15 20
Ben Bridge 11 12 200m 28.81 16 20
Paul Harty 10 12 300h 54.25 9 13
Drake Hacker 9 12 3200m 11:53.61 6 14
John Kowalinski 12 12 400m 1:01.82 13 20
Brendan Sanchez 10 12 400m 1:12.00 19 20
Jacob Dickman 12 12 800m 2:13.47 3 22
John Kowalinski 12 12 800m 2:34.40 14 22
Nolan GilesPufahl 9 12 800m 2:57.65 22 22
Athletes Grade Event Time Place Tot
Nina Smrecek
Bekka Homa
Katrina Lipski
Emily Czaplewski
12 4x100m 1:04.89 3 3
Nina Smrecek
Zoe Smith
Jessy Homa
Kayla Bruton
12 4x200m 2:04.01 1 2
Abby Chu
Johannah Lee
Zipporah Caspers
Andrea Beck
12 4x400m 5:00.83 2 3
Abby Chu
Faith Caspers
Jessy Homa
Zipporah Caspers
12 4x800m 11:54.16 3 3
Westley Marek
Ben Hughes
Nolan GilesPufahl
Jeremy Marek
12 4x100m 56.44 6 6
Westley Marek
Ben Hughes
Nolan GilesPufahl
Jeremy Marek
12 4x200m 1:55.08 4 5
Ben Bridge
Paul Harty
Timothy Kowalinski
Jacob Dickman
12 4x400m 4:06.64 4 7
Drake Hacker
Timothy Kowalinski
Paul Harty
John Kowalinski
12 4x800m 10:01.83 4 4
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Andrea Beck 12 12 Discus 60-04.00 3 7
Zipporah Caspers 11 12 Discus 56-02.00 4 7
Kayla Bruton 10 12 LongJ 13-08.50 5 13
Faith Caspers 9 12 LongJ 12-01.50 7 13
Abby Chu 9 12 LongJ 12-01.00 8 13
Zoe Smith 9 12 ShotP 22-04.00 6 9
Nina Smrecek 12 12 ShotP 20-04.00 7 9
Emily Czaplewski 11 12 ShotP 17-10.00 8 9
Johannah Lee 11 12 TripJ 25-10.25 3 4
Brendan Sanchez 10 12 Discus 49-00.00 15 15
Jeremy Marek 12 12 LongJ 15-08.50 14 22
Westley Marek 9 12 LongJ 14-03.00 17 22
Nolan GilesPufahl 9 12 LongJ 11-03.00 22 22
Ben Bridge 11 12 ShotP 25-02.00 17 21
Brendan Sanchez 10 12 ShotP 24-04.00 20 21
Ben Hughes 9 12 ShotP 17-01.00 21 21
Ben Bridge 11 12 TripJ 30-09.00 8 9

Franklin

04/27/16
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Hannah Forget 12 12 100h 24.26 13 13
Nina Smrecek 12 12 100m 15.04 6 16
Emily Czaplewski 11 12 100m 17.10 15 16
Kayla Walters 9 12 1600m 6:29.32 8 16
Katrina Lipski 9 12 1600m 7:36.79 14 16
Johannah Lee 11 12 300h 1:02.11 5 9
Andrea Beck 12 12 3200m 12:54.00 1 1
Emily Czaplewski 11 12 400m 1:31.79 9 9
Zipporah Caspers 11 12 800m 2:55.30 4 15
Katrina Lipski 9 12 800m 3:30.34 13 15
Westley Marek 9 12 100m 13.81 17 22
Brendan Sanchez 10 12 100m 15.20 21 22
Joe Maurer 10 12 1600m 5:33.06 8 14
John Kowalinski 12 12 1600m 5:52.94 11 14
Jacob Dickman 12 12 3200m 10:38.00 1 1
Tim Kowalinski 10 12 400m 1:02.36 8 16
Seth Holter 9 12 400m 1:08.55 16 16
Joe Maurer 10 12 800m 2:31.14 3 18
John Kowalinski 12 12 800m 2:34.18 6 18
Athletes Grade Event Time Place Tot
Renee Walters
Abby Chu
Katrina Lipski
Nina Smrecek
12 4x100m 1:02.92 5 7
Nina Smrecek
Abby Chu
Johannah Lee
Hannah Forget
12 4x200m 2:11.41 6 7
Westley Marek
Ben Hughes
Seth Holter
Samuel Zinkgraf
12 4x100m 54.30 9 9
Westley Marek
Brian Durbin
Ben Hughes
Brendan Sanchez
12 4x200m 1:54.57 10 10
John Klaves
Tim Kowalinski
John Kowalinski
Samuel Zinkgraf
12 4x800m 10:21.56 4 7
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Renee Walters 12 12 Discus 67-05.00 2 15
Renee Walters 12 12 LongJ 12-02.50 9 11
Nina Smrecek 12 12 ShotP 20-04.00 14 18
Katrina Lipski 9 12 ShotP 17-01.50 18 18
Hannah Forget 12 12 TripJ 26-08.00 8 13
Johannah Lee 11 12 TripJ 25-01.50 10 13
Brendan Sanchez 10 12 Discus 57-00.00 20 22
Seth Holter 9 12 Discus 49-08.00 22 22
Westley Marek 9 12 LongJ 16-03.50 7 17
Joe Maurer 10 12 LongJ 14-07.50 14 17
Samuel Zinkgraf 11 12 ShotP 28-02.00 22 23
Brendan Sanchez 10 12 ShotP 24-06.50 23 23
Brian Durbin 9 12 TripJ 26-08.00 10 10

Shoreland Lutheran Pacer Relays

04/29/16
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Grace Zinkgraf 9 12 100h 22.47 13 15
Johannah Lee 11 12 100h 22.53 14 15
Hannah Forget 12 12 100h 23.10 15 15
Athletes Grade Event Time Place Tot
Nina Smrecek
Renee Walters
Meg Mazza
Zoe Smith
12 4x100mT 58.81 1 5
Hannah Forget
Jessy Homa
Johannah Lee
Meg Mazza
12 4x100m 1:01.50 5 6
Kayla Walters
Faith Caspers
Zipporah Caspers
Andrea Beck
12 4x1600m 25:38.77 1 5
Nina Smrecek
Zoe Smith
Meg Mazza
Kayla Bruton
12 4x200m 2:01.40 7 9
Abby Chu
Johannah Lee
Jessy Homa
Kayla Bruton
12 4x400m 4:59.62 4 5
Kayla Walters
Faith Caspers
Zipporah Caspers
Andrea Beck
12 4x800m 11:46.69 3 7
Kayla Walters
Abby Chu
Zipporah Caspers
Andrea Beck
12 DMed 14:47.49 2 6
Nina Smrecek
Kayla Bruton
Zoe Smith
Abby Chu
12 SpMed 2:10.88 3 7
Ben Bridge
Ben Hughes
Samuel Zinkgraf
Jeremy Marek
12 4x100mT 52.29 2 6
Westley Marek
Ben Hughes
John Klaves
Ben Bridge
12 4x100m 53.88 7 8
Justin Chu
Drake Hacker
Briton Kostrzewa
Jacob Dickman
12 4x1600m 20:20.46 1 9
Jeremy Marek
Ben Hughes
Westley Marek
Samuel Zinkgraf
12 4x200m 1:47.24 8 9
Timothy Kowalinski
John Klaves
John Kowalinski
Samuel Zinkgraf
12 4x400m 4:11.42 8 10
Justin Chu
Briton Kostrzewa
John Kowalinski
Jacob Dickman
12 4x800m 9:21.73 3 10
Briton Kostrzewa
Drake Hacker
Justin Chu
Jacob Dickman
12 DMed 11:55.93 1 10
Westley Marek
John Klaves
Jeremy Marek
Timothy Kowalinski
12 SpMed 1:55.91 10 11
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Renee Walters 12 12 Discus 62-10.00 13 24
Andrea Beck 12 12 Discus 62-05.00 14 24
Grace Zinkgraf 9 12 Discus 61-05.00 16 24
Kayla Bruton 10 12 LongJ 14-10.50 1 15
Kayla Walters 9 12 LongJ 12-11.75 11 15
Abby Chu 9 12 LongJ 12-05.00 14 15
Renee Walters 12 12 ShotP 23-05.50 14 30
Zoe Smith 9 12 ShotP 20-11.50 23 30
Nina Smrecek 12 12 ShotP 20-04.00 24 30
Renee Walters 12 12 TripJ 26-02.50 10 15
Hannah Forget 12 12 TripJ 25-09.25 11 15
Johannah Lee 11 12 TripJ 24-03.50 15 15
Jeremy Marek 12 12 Discus 70-10.00 17 28
Samuel Zinkgraf 11 12 Discus 65-11.00 22 28
Ben Bridge 11 12 Discus 64-10.00 23 28
John Klaves 9 12 LongJ 15-06.00 19 26
Briton Kostrzewa 10 12 LongJ 15-03.00 20 26
Westley Marek 9 12 LongJ 14-10.00 23 26
Ben Bridge 11 12 ShotP 24-07.50 24 27
Ben Hughes 9 12 ShotP 16-02.00 27 27

Waukesha South

05/05/16
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Hannah Forget 12 12 100h 22.69
Kayla Bruton 10 12 100m 13.41
Zoe Smith 9 12 100m 14.00
Nina Smrecek 12 12 100m 14.57
Meg Mazza 10 12 100m 14.59
Renee Walters 12 12 100m 15.04
Hannah Forget 12 12 100m 15.43
Katrina Lipski 9 12 100m 15.85
Emily Czaplewski 11 12 100m 17.07
Andrea Beck 12 12 1600m 5:40.60
Katrina Lipski 9 12 1600m 7:29.76
Zoe Smith 9 12 200m 28.63
Emily Czaplewski 11 12 200m 36.78
Katrina Lipski 9 12 400m 1:30.50
Faith Caspers 9 12 800m 2:51.13
Zipporah Caspers 11 12 800m 2:59.06
Kayla Bruton 10 12 800m 3:00.51
Jessy Homa 10 12 800m 3:02.29
Katrina Lipski 9 12 800m 3:36.24
Samuel Zinkgraf 11 12 100m 11.87
Timothy Kowalinski 10 12 100m 12.97
Paul Harty 10 12 100m 13.44
Will Farrell 9 12 100m 13.46
Ben Bridge 11 12 100m 13.49
Jacob Dickman 12 12 1600m 4:51.42
Justin Chu 11 12 1600m 5:03.70
Joe Maurer 10 12 1600m 5:15.52
Brian Durbin 9 12 1600m 5:33.12
John Kowalinski 12 12 1600m 5:41.49
Samuel Zinkgraf 11 12 200m 25.09
Ben Bridge 11 12 200m 27.87
Brian Durbin 9 12 200m 29.47
Ben Bridge 10 12 300h 54.37
Paul Harty 10 12 300h 55.20
Drake Hacker 9 12 3200m 11:14.48
Briton Kostrzewa 10 12 400m 56.02
Samuel Zinkgraf 11 12 400m 57.89
Justin Chu 11 12 400m 58.59
John Klaves 9 12 400m 1:02.70
Seth Holter 9 12 400m 1:08.97
Nolan GilesPufahl 9 12 400m 1:10.44
Jacob Dickman 12 12 800m 2:08.52
Briton Kostrzewa 10 12 800m 2:09.98
Joe Maurer 10 12 800m 2:20.56
John Kowalinski 12 12 800m 2:24.63
Nolan GilesPufahl 9 12 800m 2:57.56
Athletes Grade Event Time Place Tot
Nina Smrecek
Meg Mazza
Kayla Walters
Zoe Smith
12 4x100m 57.63
Hannah Forget
Renee Walters
Jessy Homa
Kayla Bruton
12 4x100m 59.69
Zipporah Caspers
Faith Caspers
Katrina Lipski
Emily Czaplewski
12 4x100m 1:07.20
Nina Smrecek
Meg Mazza
Zoe Smith
Kayla Bruton
12 4x200m 1:59.34
Hannah Forget
Kayla Walters
Faith Caspers
Zipporah Caspers
12 4x200m 2:10.85
Jessy Homa
Kayla Walters
Faith Caspers
Kayla Bruton
12 4x400m 4:49.00
Paul Harty
Ben Bridge
Will Farrell
Timothy Kowalinski
12 4x100m 52.99
John Kowalinski
John Klaves
Seth Holter
Brian Durbin
12 4x100m 54.80
Justin Chu
Samuel Zinkgraf
Jacob Dickman
Briton Kostrzewa
12 4x400m 3:52.87
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Renee Walters 12 12 Discus 75-04.00
Kayla Bruton 10 12 LongJ 13-11.50
Renee Walters 12 12 ShotP 25-03.50
Renee Walters 12 12 TripJ 26-03.50
Hannah Forget 12 12 TripJ 25-06.50
Ben Bridge 11 12 Discus 74-00.00
Will Farrell 9 12 Discus 68-00.00
Seth Holter 9 12 Discus 59-08.00
John Klaves 9 12 LongJ 15-01.25
Brian Durbin 9 12 LongJ 13-11.00
Briton Kostrzewa 10 12 LongJ 13-09.75
Ben Bridge 11 12 TripJ 29-01.50

Kettle Moraine Lutheran

05/12/16
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Hannah Forget 12 12 100h 22.80 2 2
Kayla Bruton 10 12 100m 13.46 1 12
Zoe Smith 9 12 100m 13.94 3 12
Nina Smrecek 12 12 100m 14.58 8 12
Emily Czaplewski 11 12 100m 17.19 12 12
Andrea Beck 12 12 1600m 5:53.95 1 3
Katrina Lipski 9 12 1600m 7:47.69 3 3
Kayla Bruton 10 12 200m 28.46 2 13
Zoe Smith 9 12 200m 29.12 3 13
Nina Smrecek 12 12 200m 30.59 6 13
Hannah Forget 12 12 200m 32.70 9 13
Emily Czaplewski 11 12 200m 37.01 13 13
Johannah Lee 11 12 300h 1:01.14 1 2
Kayla Bruton 10 12 400m 1:12.17 4 6
Abby Chu 9 12 400m 1:13.67 5 6
Emily Czaplewski 11 12 400m 1:28.21 6 6
Andrea Beck 12 12 800m 2:37.99 1 10
Faith Caspers 9 12 800m 2:58.15 4 10
Zipporah Caspers 11 12 800m 3:00.10 6 10
Kayla Walters 9 12 800m 3:01.58 7 10
Jessy Homa 10 12 800m 3:16.20 8 10
Katrina Lipski 9 12 800m 3:43.32 10 10
Samuel Zinkgraf 11 12 100m 12.41 6 16
Ben Hughes 9 12 100m 13.12 9 16
Will Farrell 9 12 100m 13.24 11 16
Timothy Kowalinski 10 12 100m 13.38 12 16
Brendan Sanchez 10 12 100m 15.17 16 16
Jacob Dickman 12 12 1600m 4:46.20 1 8
Justin Chu 11 12 1600m 4:56.09 2 8
Joe Maurer 10 12 1600m 5:19.58 5 8
John Kowalinski 12 12 1600m 5:38.43 7 8
Drake Hacker 9 12 1600m 5:12..26 3 8
Samuel Zinkgraf 11 12 200m 26.22 8 18
Ben Hughes 9 12 200m 27.62 12 18
Paul Harty 10 12 200m 28.68 14 18
Will Farrell 9 12 200m 28.72 15 18
Seth Holter 9 12 200m 30.73 16 18
Nolan GilesPufahl 9 12 200m 32.06 18 18
Ben Bridge 11 12 300h 53.44 1 1
Briton Kostrzewa 10 12 400m 56.50 1 6
Paul Harty 10 12 400m 1:01.68 2 6
John Klaves 9 12 400m 1:02.02 4 6
Justin Chu 11 12 400m 1:02.78 5 6
Jacob Dickman 12 12 800m 2:09.34 2 12
Briton Kostrzewa 10 12 800m 2:12.02 4 12
John Kowalinski 12 12 800m 2:30.57 5 12
Joe Maurer 10 12 800m 2:34.13 7 12
John Klaves 9 12 800m 2:43.24 10 12
Brendan Sanchez 10 12 800m 2:54.17 12 12
Athletes Grade Event Time Place Tot
Hannah Forget
Renee Walters
Zipporah Caspers
Jessy Homa
12 4x100m 1:02.96 4 4
Nina Smrecek
Kayla Walters
Jessy Homa
Zoe Smith
12 4x200m 2:05.41 2 2
Johannah Lee
Kayla Walters
Faith Caspers
Andrea Beck
12 4x400m 4:53.70 2 3
Kayla Walters
Abby Chu
Faith Caspers
Zipporah Caspers
12 4x800m 11:32.56 1 2
Will Farrell
Ben Hughes
Seth Holter
Timothy Kowalinski
12 4x100m 54.65 2 2
Justin Chu
Samuel Zinkgraf
Jacob Dickman
Briton Kostrzewa
12 4x400m 4:00.03 1 3
Paul Harty
John Klaves
Ben Bridge
John Kowalinski
12 4x400m 4:13.23 2 3
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Renee Walters 12 12 Discus 78-05.00 2 7
Kayla Bruton 10 12 LongJ 13-07.00 6 8
Abby Chu 9 12 LongJ 12-04.25 7 8
Johannah Lee 11 12 LongJ 11-07.25 8 8
Renee Walters 12 12 ShotP 22-10.75 3 10
Zoe Smith 9 12 ShotP 20-05.75 5 10
Nina Smrecek 12 12 ShotP 19-06.75 7 10
Emily Czaplewski 11 12 ShotP 18-11.25 8 10
Katrina Lipski 9 12 ShotP 17-05.75 9 10
Johannah Lee 11 12 TripJ 27-02.25 5 7
Hannah Forget 12 12 TripJ 27-02.00 6 7
Renee Walters 12 12 TripJ 25-10.00 7 7
Ben Bridge 11 12 Discus 73-11.00 3 6
Will Farrell 9 12 Discus 69-03.00 4 6
Seth Holter 9 12 Discus 63-09.00 5 6
Brendan Sanchez 10 12 Discus 59-07.00 6 6
John Klaves 9 12 LongJ 15-10.00 5 11
Briton Kostrzewa 10 12 LongJ 15-06.25 6 11
Paul Harty 10 12 LongJ 14-08.25 8 11
Nolan GilesPufahl 9 12 LongJ 11-07.00 10 11
Samuel Zinkgraf 11 12 ShotP 29-10.00 2 4
Brendan Sanchez 10 12 ShotP 26-01.50 4 4
Ben Bridge 11 12 TripJ 30-09.25 1 1

  • Cross Country 2016

    The 2016 DASH girls cross country team: Zipporah Caspers, Kayla Bruton, Jessy Homa, Abby Chu, Rebecca Dickman, Katrina Lipski, Kayla Walters, Ella Johnson, Faith Caspers, Alivia Kempf.

  • The 2016 DASH boys cross country team. Front: Cliff Yang, Tim Kowalinski, Joe Maurer, Brian Durbin, Caleb Schaber, Justin Chu. Back: Ben Hughes, Joshua Schaber, John Klaves, Joshua Anumolu, Zachary Werner, Zach Pape, Miles Talbert, Seth Holter, Vincent Maurer, Samuel Zinkgraf.

  • The 2016 DASH MS girls cross country team. Grace Caspers, Stephanie Chu, Savanna Bruton, Hellena Hacker, Mary LeSac, Heidi Talbert, Julia Kowalinski, Joy Rasch, Julianna Caspers, Jenna Walters, Alexa Bruton.

  • The 2016 DASH MS boys cross country team. Front: Josiah Chu, Seka Kostrzewa, Nathanael Chu, Micah Chan, Silas Johnson, Noah Caspers, Charlie Johnson. Back: Alexander Taylor, Joshua Lipski, Joshua LeSac, Kaden Hacker, Bryant Farrell, Leif Kostrzewa, Daniel Caspers.

  • Track 2016

    DASH HS 4x1600 Relay Winners. Boys: Drake Hacker, Justin Chu, Briton Kostrzewa, Jacob Dickman. Girls: Zipporah Caspers, Faith Caspers, Kayla Walters, Andrea Beck.

  • Rebecca Dickman, Emma Taylor, Katie Gorectke, Stephanie Chu.

  • Cross Country 2015

    2015 Bradley Tech Cross Country Champions: The 1st place DASH boys: Lucas Ebel, John Klaves, John LaBonte, Joshua Schaber, John Sherman, Joshua Anumolu, Ben Hughes, Tim Kowalinski, Joe Maurer, Drake Hacker, Samuel Zinkgraf, Joe Hughes, Jacob Dickman, John Kowalinski, Will Farrell. the 2nd place DASH girls: Margaret Serchen, Kayla Walters, Zipporah Caspers, Andrea Beck, Faith Caspers, Renee Walters, Kayla Bruton, Jessy Homa.

  • The DASH girls middle school team. Front: Mary LeSac, Grace Caspers, Hellena Hacker, Julianna Caspers, Zaela Schlissel. Middle: Julia Kowalinski, Anabel Fisher, Savanna Bruton, Stephanie Chu, Angela Walters. Back: Naomi Zhou, Emma Taylor, Katie Gorectke, Makenna Fisher, Jenna Walters.

  • The DASH middle school boys team. Front: Vince Maurer, Jeffrey Breiling, Leif Kostrzewa, Caleb Schaber, Seka Kostrzewa, Alexander Taylor, Noah LaBonte. Middle: Ethan Lindberg, Micah Chan, Jose Rosario, Joshua LeSac, Adam Loustaunau, Salim Lubbad, Kaden Hacker, Nathanael Chu, Jacob LaBonte, Ben Breitbach. Back: Daniel Caspers, Joshua Lipski, Tikvah Schlissel, Bryant Farrell, Christian Loustaunau, Ed Sherman, Peter Chan, Matthew Kowalinski.

  • Track 2015

    2015 High School Track. Front: Andrea Coulter, Stefanie Klaves, Renee Walters, Jessy Homa, Bekka Homa, Nina Smrecek, Johannah Lee, Kayla Bruton, Zipporah Caspers, Andrea Beck. Back: Jacob Dickman, Jeremy Marek, Justin Chu, Nicholas Funk, Noah Evans, Samuel Lee, Danny Wickman. Missing: Tommy Ebert, Joe Hughes, Samuel Zinkgraf.

  • Cross Country 2014

    Bradley Tech Champions - 2014

  • Cross Country 2013

    Midwest Homeschool Champions - 2013

  • Track 2013

    Front : Abigail Larkin, Sophia Zyzo, Grace Caspers, Julianna Caspers, Grace Zinkgraf, Elijah Anumolu, Daniel Caspers, Leif Kostrzewa, Wesley Evans, Mary LeSac, Andre Coulter, Abby Chu, Grace Dupar, Gulla Kemmann. Back: Danny Wickman, Lucretia Nyhart, Mia Wickman, Faith Caspers, Toria Schein, Zipporah Caspers, Andrea Guidone, Olivia Zyzo, Toria Schein, Christian LeSac, Samuel Zinkgraf, Joshua LeSac, Joshua Anumolu, Kayla Walters, John Klaves, Christopher Fossell, Joe Hughes, Glenn Kaboskey. Missing: Stephanie Chu. Simran Khunger, Foster Todd, Briton Kostrzewa, Alex Navin.

  • Cross Country 2012

    Wisconsin Lutheran College Warrior Invite 7th-8th grade champions: Briton Kostrzewa, Christian LeSac, Samuel Zinkgraf, Joe Hughes.

  • Track 2012

    Amelie Kemmann, Andrea Kempf, Andrea Beck, Sarah Klapak

  • Cross Country 2011

  • Cross Country 2009

    Andrea Beck, Lucreitia Nyhart, Faith Caspers, Zipporah Caspers. Coach Jim Caspers and Ed Beck in back.

  • Cross Country 2004

    Legendary race - Maitland Park This is where it all began.