Waukesha South Girls Indoor – March 16
Waukesha South Indoor – April 2
Watertown Gosling Open – April 15
St John NW Military Academy – April 22
Kettle Moraine Lutheran – April 27
Shoreland Lutheran Pacer Relays – April 28
Waukesha South – May 4
Wisconsin Lutheran – May 13
Wisconsin School for the Deaf – May 18

Waukesha South Girls Indoor

03/16/17
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Katrina Lipski 10 12 1600m 8:19.7 8 8
Rebecca Doak 9 12 200m 32.3 10 37
Zoe Smith 10 12 200m 33.1 17 37
Meg Mazza 11 12 200m 34.3 26 37
Elisabeth Krmpotich 10 12 200m 34.9 28 37
Emma Taylor 9 12 400m 1:14.8 2 15
Ella Johnson 9 12 400m 1:18.8 7 15
Abigail Doak 12 12 400m 1:20.8 8 15
Alivia Kempf 10 12 400m 1:23.1 9 15
Naomi Zhou 9 12 400m 1:51.3 15 15
Emma Taylor 9 12 55hh 12.7 6 6
Rebecca Doak 9 12 55m 8.2 5 64
Zoe Smith 10 12 55m 8.3 10 64
Meg Mazza 11 12 55m 8.4 15 64
Ella Johnson 9 12 55m 8.7 27 64
Alivia Kempf 10 12 55m 9.0 42 64
Elisabeth Krmpotich 10 12 55m 9.2 53 64
Naomi Zhou 9 12 55m 10.3 64 64
Zipporah Caspers 12 12 800m 3:09.5 10 21
Abigail Doak 12 12 800m 3:12.6 12 21
Jessy Homa 11 12 800m 3:21.2 15 21
Katrina Lipski 10 12 800m 3:48.4 20 21
Naomi Zhou 9 12 800m 4:46.3 21 21
Athletes Grade Event Time Place Tot
Meg Mazza
Elisabeth Krmpotich
Jessy Homa
Zipporah Caspers
12 4x240m 2:47.5 2 3
Emma Taylor
Ella Johnson
Alivia Kempf
Zipporah Caspers
12 4x400m 5:19.0 3 5
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Alivia Kempf 10 12 HighJ 4-00 11 20
Ella Johnson 9 12 HighJ 3-08 15 20
Zipporah Caspers 12 12 HighJ 3-06 16 20
Emma Taylor 9 12 LongJ 11-08.00 17 22
Zoe Smith 10 12 ShotP 21-11.00 19 30
Elisabeth Krmpotich 10 12 ShotP 21-04.00 23 30
Meg Mazza 11 12 ShotP 19-10.00 25 30
Katrina Lipski 10 12 ShotP 18-00.00 29 30

Waukesha South Indoor

04/02/17
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Olivia Chapman 9 12 1600m 6:17.04 7 15
Kayla Bruton 11 12 200m 30.41 8 28
Zoe Smith 10 12 200m 31.93 15 28
Meg Mazza 11 12 200m 33.36 19 28
Ella Johnson 9 12 400m 1:15.07 15 19
Elisabeth Krmpotich 10 12 400m 1:20.70 17 19
Alivia Kempf 10 12 400m 1:21.33 18 19
Ella Johnson 9 12 55hh 12.08 17 18
Elisabeth Krmpotich 10 12 55hh 12.62 18 18
Ella Johnson 9 12 55lh 11.68 15 19
Meg Mazza 11 12 55m 8.11 8 29
Zoe Smith 10 12 55m 8.47 16 29
Elisabeth Krmpotich 10 12 55m 9.22 23 29
Abby Chu 10 12 800m 2:48.64 11 23
Zipporah Caspers 12 12 800m 3:02.02 20 23
Jessy Homa 11 12 800m 3:09.80 22 23
Justin Chu 12 12 1600m 5:07.92 4 17
Brian Durbin 10 12 1600m 5:24.18 10 17
Joe Maurer 11 12 1600m 5:27.25 11 17
Joshua Roets 11 12 200m 28.93 15 25
Ben Hughes 10 12 200m 30.27 22 25
Jared Aguilar 9 12 200m 30.62 23 25
Drake Hacker 10 12 3200m 12:00.69 9 15
Caleb Schaber 9 12 3200m 12:01.27 10 15
Jared Aguilar 9 12 400m 1:07.47 21 24
Vincent Maurer 9 12 400m 1:09.25 23 24
Joshua Below 10 12 55hh 11.39 11 12
Miles Talbert 9 12 55hh 12.15 12 12
Miles Talbert 9 12 55lh 11.85 18 18
Samuel Zinkgraf 12 12 55m 7.44 16 26
Joshua Schaber 10 12 55m 7.69 23 26
Joshua Below 10 12 55m 7.85 26 26
Justin Chu 12 12 800m 2:21.27 5 20
Brian Durbin 10 12 800m 2:24.78 10 20
Joe Maurer 11 12 800m 2:27.74 14 20
Athletes Grade Event Time Place Tot
Meg Mazza
Katie Gorectke
Jessy Homa
Zoe Smith
12 4x160m 1:41.81 6 8
Meg Mazza
Abby Chu
Kayla Walters
Katie Gorectke
12 4x240m 2:39.70 7 8
Katie Gorectke
Ella Johnson
Zipporah Caspers
Kayla Bruton
12 4x400m 5:02.72 4 5
Olivia Chapman
Kayla Walters
Zipporah Caspers
Abby Chu
12 4x800m 11:32.10 7 8
Ben Hughes
Joshua Roets
Joshua Schaber
John Klaves
12 4x160m 1:30.00 6 8
Joshua Roets
Ben Hughes
John Klaves
Joshua Schaber
12 4x240m 2:20.69 7 7
Justin Chu
Joe Maurer
Brian Durbin
John Klaves
12 4x400m 4:06.73 6 6
Caleb Schaber
Vincent Maurer
John Klaves
Drake Hacker
12 4x800m 10:02.86 4 6
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Abby Chu 10 12 LongJ 12-11.00 14 17
Zoe Smith 10 12 ShotP 21-04.00 16 21
Elisabeth Krmpotich 10 12 ShotP 20-09.50 18 21
Meg Mazza 11 12 ShotP 18-09.25 21 21
John Klaves 10 12 LongJ 16-02.00 16 24
Brian Durbin 10 12 LongJ 14-05.50 20 24
Miles Talbert 9 12 LongJ 10-10.50 24 24
Samuel Zinkgraf 12 12 ShotP 29-09.00 18 26
Brendan Sanchez 11 12 ShotP 25-11.75 24 26
Joshua Schaber 10 12 ShotP 24-11.25 25 26

Watertown Gosling Open

04/15/17
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Grace Zinkgraf 10 12 100h 25.17 12 12
Kayla Bruton 11 12 100m 14.32 7 61
Meg Mazza 11 12 100m 14.88 22 61
Zoe Smith 10 12 100m 14.99 25 61
Katie Gorectke 9 12 100m 15.17 31 61
Julia Radewahn 9 12 100m 15.28 34 61
Grace Zinkgraf 10 12 100m 16.21 44 61
Katrina Lipski 10 12 100m 17.72 56 61
Olivia Chapman 9 12 1600m 5:58.74 2 14
Abby Chu 10 12 1600m 6:19.18 6 14
Becky Tabler 12 12 1600m 7:32.71 13 14
Katrina Lipski 10 12 1600m 7:59.73 14 14
Kayla Bruton 11 12 200m 28.70 5 66
Zoe Smith 10 12 200m 31.18 25 66
Meg Mazza 11 12 200m 31.42 27 66
Rebecca Doak 9 12 200m 31.63 31 66
Emma Taylor 9 12 200m 31.65 32 66
Katie Gorectke 9 12 200m 31.78 33 66
Julia Radewahn 9 12 200m 32.53 35 66
Ella Johnson 9 12 200m 32.93 38 66
Elisabeth Krmpotich 10 12 200m 33.80 47 66
Kayla Walters 10 12 200m 34.45 50 66
Emma Taylor 9 12 300h 1:00.88 9 15
Alivia Kempf 10 12 300h 1:02.70 12 15
Ella Johnson 9 12 300h 1:03.24 14 15
Elisabeth Krmpotich 10 12 300h 1:03.79 15 15
Kayla Bruton 11 12 400m 1:10.03 8 45
Rebecca Doak 9 12 400m 1:10.52 11 45
Emma Taylor 9 12 400m 1:11.42 15 45
Katie Gorectke 9 12 400m 1:12.23 17 45
Julia Radewahn 9 12 400m 1:13.04 19 45
Abby Chu 10 12 400m 1:14.22 22 45
Ella Johnson 9 12 400m 1:14.42 24 45
Becky Tabler 12 12 400m 1:14.91 28 45
Alivia Kempf 10 12 400m 1:15.13 29 45
Kayla Walters 10 12 400m 1:16.28 33 45
Zipporah Caspers 12 12 400m 1:16.29 34 45
Rebecca Dickman 9 12 400m 1:20.68 41 45
Elisabeth Krmpotich 10 12 400m 1:22.85 42 45
Naomi Zhou 9 12 400m 1:48.05 45 45
Olivia Chapman 9 12 800m 2:37.60 4 25
Abby Chu 10 12 800m 2:51.19 11 25
Zipporah Caspers 12 12 800m 3:01.59 16 25
Kayla Walters 10 12 800m 3:08.61 19 25
Rebecca Dickman 9 12 800m 3:09.92 20 25
Becky Tabler 12 12 800m 3:23.17 22 25
Katrina Lipski 10 12 800m 3:32.70 23 25
Faith Caspers 10 12 800m 3:35.46 24 25
Naomi Zhou 9 12 800m 4:31.41 25 25
Samuel Zinkgraf 12 12 100m 13.00 25 58
Jared Aguilar 9 12 100m 13.08 28 58
John Klaves 10 12 100m 13.25 32 58
Joshua Schaber 10 12 100m 13.26 34 58
Joshua Roets 11 12 100m 13.33 38 58
Ben Hughes 10 12 100m 13.45 40 58
Brendan Sanchez 11 12 100m 14.69 55 58
Joshua Below 10 12 110h 21.83 13 19
Elijah Edlund 9 12 110h 21.83 14 19
Justin Chu 12 12 1600m 4:59.31 1 23
Caleb Schaber 9 12 1600m 5:14.81 3 23
Joseph Maurer 11 12 1600m 5:20.36 6 23
Drake Hacker 10 12 1600m 5:23.23 7 23
Brian Durbin 10 12 1600m 5:24.89 8 23
Vincent Maurer 9 12 1600m 5:49.15 14 23
Zachariah Pape 9 12 1600m 6:10.30 20 23
Samuel Zinkgraf 12 12 200m 26.85 30 65
John Klaves 10 12 200m 27.12 37 65
Joshua Schaber 10 12 200m 27.20 38 65
Jared Aguilar 9 12 200m 27.27 40 65
Joshua Roets 11 12 200m 27.41 42 65
Ben Hughes 10 12 200m 28.01 47 65
Elijah Edlund 9 12 200m 28.38 49 65
Patrick Mazza 10 12 200m 31.87 63 65
Timothy Kowalinski 11 12 200m 32.14 64 65
Justin Chu 12 12 400m 58.10 7 54
Joshua Roets 12 12 400m 58.94 10 54
Samuel Zinkgraf 12 12 400m 59.01 11 54
Caleb Schaber 9 12 400m 1:00.75 19 54
Elijah Edlund 9 12 400m 1:02.55 24 54
John Klaves 10 12 400m 1:02.84 25 54
Joseph Maurer 11 12 400m 1:03.01 26 54
Jared Aguilar 9 12 400m 1:03.23 27 54
Joshua Below 10 12 400m 103.98 30 54
Brian Durbin 10 12 400m 1:04.36 32 54
Timothy Kowalinski 11 12 400m 1:04.78 34 54
Vincent Maurer 9 12 400m 1:04.79 35 54
Ben Hughes 10 12 400m 1:04.79 36 54
Joshua Schaber 10 12 400m 1:06.51 38 54
Zachariah Pape 9 12 400m 1:09.81 47 54
Patrick Mazza 10 12 400m 1:11.09 51 54
Justin Chu 12 12 800m 2:15.66 1 13
Brian Durbin 10 12 800m 2:17.02 2 13
Joseph Maurer 11 12 800m 2:28.63 6 13
Vincent Maurer 9 12 800m 2:40.70 10 13
Zachariah Pape 9 12 800m 2:45.68 11 13
Timothy Kowalinski 11 12 800m 2:46.08 12 13
Zachary Werner 9 12 800m 2:52.57 13 13
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Grace Zinkgraf 10 12 Discus 63-09.00 20 37
Elisabeth Krmpotich 10 12 Discus 56-00.00 27 37
Alivia Kempf 10 12 HighJ 3-10 11 13
Ella Johnson 9 12 HighJ 3-08 12 13
Kayla Bruton 11 12 LongJ 13-09.25 7 26
Rebecca Doak 9 12 LongJ 12-04.25 16 26
Grace Zinkgraf 10 12 LongJ 11-10.75 20 26
Abby Chu 10 12 LongJ 11-08.00 21 26
Julia Radewahn 9 12 LongJ 10-05.50 24 26
Zoe Smith 10 12 ShotP 20-07.00 24 36
Meg Mazza 11 12 ShotP 20-00.00 27 36
Emma Taylor 9 12 ShotP 19-07.00 29 36
Katrina Lipski 10 12 ShotP 17-05.00 32 36
Ben Bridge 12 12 Discus 76-09.00 19 30
Brendan Sanchez 11 12 Discus 68-01.00 24 30
Patrick Mazza 10 12 Discus 53-08.00 29 30
Zachary Werner 9 12 Discus 44-05.00 30 30
John Klaves 10 12 LongJ 16-07.00 11 31
Joseph Maurer 11 12 LongJ 15-09.00 16 31
Brian Durbin 10 12 LongJ 14-02.50 24 31
Joshua Below 10 12 LongJ 13-03.25 28 31
Jared Aguilar 9 12 LongJ 12-06.50 30 31
Elijah Edlund 9 12 ShotP 30-03.00 18 33
Samuel Zinkgraf 12 12 ShotP 30-02.00 19 33
Brendan Sanchez 11 12 ShotP 28-02.00 27 33
Ben Bridge 12 12 ShotP 25-03.00 30 33

St John NW Military Academy

04/22/17
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Grace Zinkgraf 10 12 100h 21.68 7 10
Ella Johnson 9 12 100h 21.69 8 10
Elisabeth Krmpotich 10 12 100h 24.51 10 10
Kayla Bruton 11 12 100m 13.57 2 15
Zoe Smith 10 12 100m 14.59 7 15
Grace Zinkgraf 10 12 100m 15.56 10 15
Olivia Chapman 9 12 1600m 5:40.54 1 8
Abby Chu 10 12 1600m 6:11.34 5 8
Becky Tabler 12 12 1600m 7:03.33 8 8
Kayla Bruton 11 12 200m 28.30 1 15
Rebecca Doak 9 12 200m 30.48 4 15
Katie Gorectke 9 12 200m 30.49 5 15
Emma Taylor 9 12 300h 59.11 3 7
Alivia Kempf 10 12 300h 1:00.40 5 7
Ella Johnson 9 12 300h 1:00.68 7 7
Kayla Walters 10 12 3200m 15:24.14 5 8
Becky Tabler 12 12 3200m 15:35.51 6 8
Zipporah Caspers 12 12 3200m 15:55.55 8 8
Rebecca Doak 9 12 400m 1:09.12 2 8
Kayla Bruton 11 12 400m 1:11.02 4 8
Kayla Walters 10 12 400m 1:14.86 6 8
Olivia Chapman 9 12 800m 2:37.15 1 11
Abby Chu 10 12 800m 2:45.00 3 11
Zipporah Caspers 12 12 800m 2:55.18 8 11
Samuel Zinkgraf 12 12 100m 12.42 9 19
Jared Aguilar 9 12 100m 12.80 14 19
Will Farrell 11 12 100m 13.40 17 19
Elijah Edlund 9 12 110h 21.15 8 11
Joshua Below 10 12 110h 21.36 10 11
Justin Chu 12 12 1600m 4:52.61 3 22
Caleb Schaber 9 12 1600m 5:11.97 7 22
Brian Durbin 10 12 1600m 5:20.40 8 22
Samuel Zinkgraf 12 12 200m 25.68 8 18
Joshua Roets 11 12 200m 26.59 12 18
Joshua Schaber 10 12 200m 26.92 13 18
Joshua Below 10 12 300h 51.97 8 11
Elijah Edlund 9 12 300h 54.92 9 11
Drake Hacker 10 12 3200m 11:30.30 4 12
Vincent Maurer 9 12 3200m 12:45.46 10 12
Joshua Roets 11 12 400m 59.70 10 19
Joshua Below 10 12 400m 1:01.70 14 19
Elijah Edlund 9 12 400m 1:02.81 15 19
Justin Chu 12 12 800m 2:13.65 3 24
Brian Durbin 10 12 800m 2:18.27 6 24
Caleb Schaber 9 12 800m 2:21.06 7 24
Athletes Grade Event Time Place Tot
Julia Radewahn
Emma Taylor
Abby Chu
Rebecca Doak
12 4x400m 4:39.73 1 3
Kayla Walters
Emma Taylor
Jessy Homa
Zipporah Caspers
12 4x800m 11:58.37 2 3
Jared Aguilar
Will Farrell
Ben Hughes
John Klaves
12 4x100m 51.05 3 4
Jared Aguilar
Joshua Schaber
Ben Hughes
John Klaves
12 4x200m 1:46.53 4 7
Justin Chu
Joshua Roets
John Klaves
Samuel Zinkgraf
12 4x400m 3:48.50 1 7
Caleb Schaber
Brian Durbin
Vincent Maurer
Drake Hacker
12 4x800m 9:20.34 2 5
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Elisabeth Krmpotich 10 12 Discus 64-04.00 4 8
Grace Zinkgraf 10 12 Discus 61-06.00 5 8
Zipporah Caspers 12 12 Discus 57-06.00 6 8
Alivia Kempf 10 12 HighJ 4-02 6 7
Ella Johnson 9 12 HighJ 3-10 7 7
Kayla Bruton 11 12 LongJ 13-09.00 8 14
Rebecca Doak 9 12 LongJ 11-09.50 12 14
Elisabeth Krmpotich 10 12 ShotP 21-03.00 5 10
Zoe Smith 10 12 ShotP 19-03.00 9 10
Emma Taylor 9 12 ShotP 19-01.50 10 10
Katie Gorectke 9 12 TripJ 27-05.50 8 10
Will Farrell 11 12 Discus 68-01.00 7 8
Brendan Sanchez 11 12 Discus 66-09.00 8 8
John Klaves 10 12 LongJ 17-00.00 8 21
Joshua Schaber 10 12 LongJ 16-08.00 9 21
Joshua Below 10 12 LongJ 14-07.00 18 21
Samuel Zinkgraf 12 12 ShotP 33-02.25 5 13
Elijah Edlund 9 12 ShotP 30-06.50 6 13
Brendan Sanchez 11 12 ShotP 28-08.50 10 13

Kettle Moraine Lutheran

04/27/17
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Grace Zinkgraf 10 12 100h 21.54 6 6
Rebecca Doak 9 12 100m 14.64 6 20
Katrina Lipski 10 12 100m 16.33 16 20
Naomi Zhou 9 12 100m 18.76 20 20
Rebecca Doak 9 12 200m 31.17 4 14
Katie Gorectke 9 12 200m 31.65 7 14
Becky Tabler 12 12 400m 1:12.70 1 6
Naomi Zhou 9 12 400m 1:50.62 6 6
Jessy Homa 11 12 800m 3.12.26 6 11
Alivia Kempf 10 12 800m 3:03.99 1 11
Katrina Lipski 10 12 800m 3:41.83 11 11
John Klaves 10 12 100m 13.19 11 20
Will Farrell 11 12 100m 13.28 12 20
Timothy Kowalinski 11 12 100m 13.72 15 20
Joshua Below 10 12 110h 26.01 3 3
Zachariah Pape 9 12 1600m 6:04.00 9 14
Zachary Werner 9 12 1600m 7:02.59 13 14
Ben Hughes 10 12 200m 27.39 8 17
Timothy Kowalinski 11 12 200m 28.26 12 17
Will Farrell 11 12 200m 28.43 14 17
Joshua Below 10 12 300h 52.33 4 6
Ben Hughes 10 12 400m 1:01.92 6 15
Timothy Kowalinski 11 12 400m 1:03.17 8 15
Brian Durbin 10 12 800m 2:16.43 1 10
Zachariah Pape 9 12 800m 2:40.67 5 10
Zachary Werner 9 12 800m 3:05.02 10 10
Athletes Grade Event Time Place Tot
Jessy Homa
Kayla Walters
Katrina Lipski
Katie Gorectke
12 4x200m 2:15.35 2 2
Rebecca Doak
Kayla Walters
Becky Tabler
Katie Gorectke
12 4x400m 5:00.96 1 3
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Grace Zinkgraf 10 12 Discus 59-08.00 10 14
Alivia Kempf 10 12 HighJ 3-10 8 8
Kayla Walters 10 12 LongJ 12-03.00 2 6
Rebecca Doak 9 12 LongJ 11-08.00 4 6
Katrina Lipski 10 12 ShotP 19-03.50 14 15
Katie Gorectke 9 12 TripJ 24-07.50 3 4
Ben Bridge 12 12 Discus 71-03.00 7 15
Samuel Zinkgraf 12 12 Discus 71-03.00 7 15
Will Farrell 11 12 Discus 64-09.00 10 15
Zachary Werner 9 12 Discus 48-04.00 14 15
Ben Hughes 10 12 Discus 37-00.00 15 15
John Klaves 10 12 LongJ 15-08.50 7 16
Joshua Below 10 12 LongJ 11-01.00 16 16
Samuel Zinkgraf 12 12 ShotP 30-00.50 7 14
Ben Bridge 12 12 ShotP 28-04.75 9 14
Zachary Werner 9 12 ShotP 20-06.75 14 14

Shoreland Lutheran Pacer Relays

04/28/17
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Grace Zinkgraf 10 12 100h 20.89 16 23
Ella Johnson 9 12 100h 22.32 20 23
Emma Taylor 9 12 100h 29.17 23 23
Abby Chu 10 12 1600m 6:13.97 1 12
Kayla Walters 10 12 1600m 6:31.92 2 12
Zipporah Caspers 12 12 1600m 6:44.02 5 12
Becky Tabler 12 12 1600m 6:47.97 8 12
Alivia Kempf 10 12 300h 56.14 11 25
Emma Taylor 9 12 300h 57.68 13 25
Ella Johnson 9 12 300h 59.28 15 25
Elijah Edlund 9 12 100h 21.91 15 21
Patrick Mazza 10 12 100h 24.23 20 21
Justin Chu 12 12 1600m 4:53.38 4 32
Caleb Schaber 9 12 1600m 5:00.97 8 32
Joseph Maurer 11 12 1600m 5:10.68 12 32
Brian Durbin 10 12 1600m 5:11.57 14 32
Elijah Edlund 9 12 300h 52.02 18 23
Patrick Mazza 10 12 300h 56.44 22 23
Athletes Grade Event Time Place Tot
Grace Zinkraf
Zoe Smith
Kayla Walters
Kayla Bruton
12 4x100m 59.08 6 11
Meg Mazza
Grace Zinkgraf
Zipporah Caspers
Zoe Smith
12 4x100mT 59.92 1 4
Becky Tabler
Zipporah Caspers
Kayla Walters
Abby Chu
12 4x1600m 26:17.88 1 3
Meg Mazza
Alivia Kempf
Rebecca Doak
Kayla Bruton
12 4x200m 2:01.92 10 12
Rebecca Doak
Emma Taylor
Abby Chu
Olivia Chapman
12 4x400m 4:39.97 6 10
Abby Chu
Kayla Walters
Zipporah Caspers
Olivia Chapman
12 4x800m 11:30.92 1 8
Emma Taylor
Ella Johnson
Zipporah Caspers
Olivia Chapman
12 DMed 14:37.67 3 11
Meg Mazza
Zoe Smith
Rebecca Doak
Kayla Bruton
12 SMed 2:05.97 5 12
Jared Aguilar
Ben Hughes
Joshua Schaber
John Klaves
12 4x100m 50.78 8 11
Elijah Edlund
Ben Hughes
Brendan Sanchez
Samuel Zinkgraf
12 4x100mT 52.00 1 5
Brian Durbin
Joseph Maurer
Caleb Schaber
Justin Chu
12 4x1600m 20:16.60 1 8
Jared Aguilar
Joshua Schaber
John Klaves
Joshua Roets
12 4x200m 1:44.35 11 13
Justin Chu
Joshua Roets
John Klaves
Samuel Zinkgraf
12 4x400m 3:52.45 4 10
Caleb Schaber
Brian Durbin
Joseph Maurer
Justin Chu
12 4x800m 9:15.33 1 10
Brian Durbin
Samuel Zinkgraf
Vincent Maurer
Drake Hacker
12 DMed 12:29.65 4 10
Jared Aguilar
Ben Hughes
Joshua Schaber
Joshua Roets
12 SMed 1:51.76 10 13
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Elisabeth Krmpotich 10 12 Discus 66-03.00 14 28
Grace Zinkgraf 10 12 Discus 63-09.00 17 28
Zipporah Caspers 12 12 Discus 51-03.00 24 28
Faith Caspers 10 12 HighJ 4-02 8 18
Alivia Kempf 10 12 HighJ 4-00 10 18
Ella Johnson 9 12 HighJ 3-08 17 18
Kayla Bruton 11 12 LongJ 11-11.25 15 23
Kayla Walters 10 12 LongJ 11-08.50 16 23
Rebecca Doak 9 12 LongJ 11-05.00 17 23
Elisabeth Krmpotich 10 12 ShotP 19-10.50 25 29
Zoe Smith 10 12 ShotP 17-09.00 26 29
Meg Mazza 11 12 ShotP 16-08.50 28 29
Brendan Sanchez 11 12 Discus 64-08.00 25 31
Patrick Mazza 10 12 Discus 62-00.00 27 31
Ben Hughes 10 12 Discus 39-07.00 31 31
John Klaves 10 12 LongJ 16-00.50 22 33
Joseph Maurer 11 12 LongJ 15-05.75 24 33
Joshua Schaber 10 12 LongJ 14-00.00 31 33
Elijah Edlund 9 12 ShotP 33-07.00 10 31
Samuel Zinkgraf 12 12 ShotP 30-04.00 17 31
Brendan Sanchez 11 12 ShotP 29-00.00 20 31

Waukesha South

05/04/17
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Ella Johnson 9 12 100h 21.09
Julia Radewahn 9 12 100m 14.06
Kayla Bruton 11 12 100m 14.17
Meg Mazza 11 12 100m 14.70
Katie Gorectke 9 12 100m 14.82
Rebecca Doak 9 12 100m 14.84
Katrina Lipski 10 12 100m 16.13
Naomi Zhou 9 12 100m 18.66
Zipporah Caspers 12 12 1600m 6:44.00
Katie Gorectke 9 12 1600m 6:46.00
Becky Tabler 12 12 1600m 6:55.00
Ella Johnson 9 12 1600m 7:22.00
Kayla Bruton 11 12 200m 28.65
Rebecca Doak 9 12 200m 31.02
Katrina Lipski 10 12 200m 40.06
Naomi Zhou 9 12 200m 45.10
Alivia Kempf 10 12 300h 55.43
Kayla Bruton 11 12 400m 1:06.00
Rebecca Doak 9 12 400m 1:10.36
Becky Tabler 12 12 400m 1:12.23
Emma Taylor 9 12 400m 1:12.92
Jessy Homa 11 12 400m 1:19.25
Elisabeth Krmpotich 10 12 400m 1:19.75
Katrina Lipski 10 12 400m 1:26.43
Naomi Zhou 9 12 400m 1:45.00
Emma Taylor 9 12 800m 2:55.00
Zipporah Caspers 12 12 800m 2:58.00
Alivia Kempf 10 12 800m 3:01.00
Jessy Homa 11 12 800m 3:13.71
Ella Johnson 9 12 800m 3:18.00
Katrina Lipski 10 12 800m 3:33.13
Naomi Zhou 9 12 800m 4:16.00
Joshua Schaber 10 12 100m 12.50
Jared Aguilar 9 12 100m 13.02
Will Farrell 11 12 100m 13.41
Joshua Below 10 12 100m 13.50
Timothy Kowalinski 11 12 100m 13.59
Ben Bridge 12 12 100m 14.03
Brendan Sanchez 11 12 100m 14.32
Joshua Below 10 12 110h 21.40
Patrick Mazza 10 12 110h 23.75
Caleb Schaber 9 12 1600m 5:01.00
Joseph Maurer 11 12 1600m 5:03.00
Vincent Maurer 9 12 1600m 5:28.00
Zachariah Pape 9 12 1600m 5:59.00
Jared Aguilar 9 12 200m 26.45
Ben Hughes 10 12 200m 26.50
Joshua Schaber 10 12 200m 27.59
Vincent Maurer 9 12 200m 29.34
Patrick Mazza 10 12 300h 56.07
Drake Hacker 10 12 3200m 10:57.00
Joshua Schaber 10 12 3200m 14:04.00
Caleb Schaber 9 12 400m 57.31
Ben Hughes 10 12 400m 59.50
Joshua Below 10 12 400m 1:02.21
Vincent Maurer 9 12 400m 1:03.24
Ben Bridge 12 12 400m 1:05.00
Zachariah Pape 9 12 400m 1:08.59
Joseph Maurer 11 12 800m 2:28.00
Vincent Maurer 9 12 800m 2:33.94
Zachariah Pape 9 12 800m 2:42.00
Athletes Grade Event Time Place Tot
Julia Radewahn
Meg Mazza
Rebecca Doak
Kayla Bruton
12 4x100m 57.23
Meg Mazza
Emma Taylor
Alivia Kempf
Julia Radewahn
12 4x200m 2:04.00
Emma Taylor
Ella Johnson
Alivia Kempf
Becky Tabler
12 4x400m 5:02.38
Jared Aguilar
Will Farrell
Brendan Sanchez
Joshua Schaber
12 4x100m 52.66
Timothy Kowalinski
Joshua Below
Ben Bridge
Vincent Maurer
12 4x100m 55.06
Jared Aguilar
Timothy Kowalinski
Ben Hughes
Joshua Schaber
12 4x200m 1:44.75
Joseph Maurer
Jared Aguilar
Ben Hughes
Caleb Schaber
12 4x400m 4:07.00
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Elisabeth Krmpotich 10 12 Discus 71-08.00
Emma Taylor 9 12 Discus 50-00.00
Faith Caspers 10 12 HighJ 3-10
Alivia Kempf 10 12 HighJ 3-10
Ella Johnson 9 12 HighJ 3-08
Becky Tabler 12 12 HighJ 3-08
Kayla Bruton 11 12 LongJ 15-04.00
Elisabeth Krmpotich 10 12 ShotP 18-11.50
Emma Taylor 9 12 ShotP 17-03.00
Julia Radewahn 9 12 TripJ 25-02.00
Ben Bridge 12 12 Discus 74-10.00
Brendan Sanchez 11 12 Discus 60-06.00
Joshua Below 10 12 LongJ 16-11.00
Joshua Schaber 10 12 LongJ 15-11.00
Ben Bridge 12 12 LongJ 15-06.00
Brendan Sanchez 11 12 ShotP 28-05.50
Ben Bridge 12 12 ShotP 27-02.00

Wisconsin Lutheran

05/13/17
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Ella Johnson 9 12 100h 21.14 15 23
Grace Zinkgraf 10 12 100h 21.47 18 23
Zoe Smith 10 12 100m 14.68 11 35
Rebecca Doak 9 12 100m 14.96 15 35
Naomi Zhou 9 12 100m 19.13 34 35
Abby Chu 10 12 1600m 6:08.34 3 21
Kayla Walters 10 12 1600m 6:30.21 7 21
Zipporah Caspers 12 12 1600m 7:07.78 16 21
Zoe Smith 10 12 200m 30.35 6 27
Katie Gorectke 9 12 200m 30.56 9 27
Julia Radewahn 9 12 200m 30.91 10 27
Alivia Kempf 10 12 300h 55.39 6 15
Ella Johnson 9 12 300h 58.40 11 15
Kayla Walters 10 12 3200m 14:57.40 1 7
Zipporah Caspers 12 12 3200m 16:39.03 7 7
Becky Tabler 12 12 400m 1:09.39 4 23
Julia Radewahn 9 12 400m 1:11.75 10 23
Katrina Lipski 10 12 400m 1:25.55 19 23
Jessy Homa 11 12 800m 3:09.32 15 29
Katrina Lipski 10 12 800m 3:26.76 25 29
Naomi Zhou 9 12 800m 4:09.69 29 29
Jared Aguilar 9 12 100m 12.68 17 38
John Klaves 10 12 100m 12.91 23 38
Ben Bridge 12 12 100m 15.45 36 38
Joshua Below 10 12 110h 21.68 12 14
Elijah Edlund 9 12 110h 21.81 13 14
Patrick Mazza 10 12 110h 24.20 14 14
Vincent Maurer 9 12 1600m 5:21.19 7 29
Zachariah Pape 9 12 1600m 6:07.20 25 29
Zachary Werner 9 12 1600m 6:32.44 29 29
Ben Hughes 10 12 200m 26.46 19 31
Joshua Schaber 10 12 200m 27.00 23 31
Timothy Kowalinski 11 12 200m 27.15 24 31
Joshua Below 10 12 300h 49.73 7 13
Elijah Edlund 9 12 300h 53.75 11 13
Patrick Mazza 10 12 300h 57.90 13 13
Drake Hacker 10 12 3200m 11:18.93 1 13
Justin Chu 12 12 400m 56.06 2 24
Caleb Schaber 9 12 400m 57.01 5 24
Timothy Kowalinski 11 12 400m 1:00.13 9 24
Vincent Maurer 9 12 800m 2:33.28 19 31
Zachary Werner 9 12 800m 3:05.20 29 31
Athletes Grade Event Time Place Tot
Meg Mazza
Zoe Smith
Rebecca Doak
Kayla Bruton
12 4x100m 55.91 6 15
Grace Zinkraf
Katie Gorectke
Abby Chu
Olivia Chapman
12 4x100m 1:01.57 12 15
Meg Mazza
Zoe Smith
Emma Taylor
Kayla Bruton
12 4x200m 1:57.62 3 13
Rebecca Doak
Katie Gorectke
Alivia Kempf
Kayla Bruton
12 4x400m 4:36.52 1 5
Julia Radewahn
Abby Chu
Ella Johnson
Olivia Chapman
12 4x400m 4:41.00 3 5
Emma Taylor
Jessy Homa
Becky Tabler
Olivia Chapman
12 4x800m 11:39.50 3 6
Jared Aguilar
Joshua Schaber
Ben Hughes
Samuel Zinkgraf
12 4x100m 51.74 12 14
Ben Hughes
John Klaves
Zachariah Pape
Samuel Zinkgraf
12 4x200m 1:47.00 10 14
Jared Aguilar
Brian Durbin
Patrick Mazza
Joshua Schaber
12 4x200m 1:48.06 11 14
Brian Durbin
Joshua Below
John Klaves
Samuel Zinkgraf
12 4x400m 4:02.23 6 15
Caleb Schaber
Elijah Edlund
Vincent Maurer
Justin Chu
12 4x400m 4:05.55 9 15
Caleb Schaber
Brian Durbin
Timothy Kowalinski
Justin Chu
12 4x800m 9:18.47 3 7
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Grace Zinkgraf 10 12 Discus 61-04.00 15 30
Emma Taylor 9 12 Discus 55-07.00 23 30
Zipporah Caspers 12 12 Discus 48-05.00 29 30
Faith Caspers 10 12 HighJ 4-02 10 20
Alivia Kempf 10 12 HighJ 3-10 15 20
Ella Johnson 9 12 HighJ 3-08 19 20
Kayla Bruton 11 12 LongJ 14-08.00 5 25
Rebecca Doak 9 12 LongJ 12-00.50 20 25
Abby Chu 10 12 LongJ 12-00.00 21 25
Emma Taylor 9 12 ShotP 20-02.25 25 29
Katrina Lipski 10 12 ShotP 17-04.50 27 29
Julia Radewahn 9 12 TripJ 29-01.00 7 14
Katie Gorectke 9 12 TripJ 26-10.75 12 14
Alivia Kempf 10 12 TripJ 26-00.00 13 14
Ben Bridge 12 12 Discus 78-09.00 12 27
Patrick Mazza 10 12 Discus 58-09.00 26 27
Zachary Werner 9 12 Discus 48-09.00 27 27
John Klaves 10 12 LongJ 17-00.50 13 27
Joshua Schaber 10 12 LongJ 16-03.00 19 27
Joshua Below 10 12 LongJ 14-05.00 22 27
Elijah Edlund 9 12 ShotP 33-09.00 9 23
Samuel Zinkgraf 12 12 ShotP 31-03.00 12 23

Wisconsin School for the Deaf

05/18/17
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Grace Zinkgraf 10 12 100h 20.90 3 6
Ella Johnson 9 12 100h 21.67 5 6
Kayla Bruton 11 12 100m 13.68 1 8
Zoe Smith 10 12 100m 14.58 3 8
Rebecca Doak 9 12 100m 14.62 4 8
Olivia Chapman 9 12 1600m 5:59.28 1 7
Abby Chu 10 12 1600m 6:03.17 2 7
Kayla Walters 10 12 1600m 6:46.36 5 7
Kayla Bruton 11 12 200m 28.58 1 6
Julia Radewahn 9 12 200m 29.98 3 6
Zoe Smith 10 12 200m 30.90 4 6
Alivia Kempf 10 12 300h 55.42 2 5
Ella Johnson 9 12 300h 58.24 4 5
Kayla Walters 10 12 3200m 14:14.79 3 6
Becky Tabler 12 12 3200m 15:31.45 4 6
Ella Johnson 9 12 3200m 15:47.27 5 6
Rebecca Doak 9 12 400m 1:08.56 3 6
Becky Tabler 12 12 400m 1:09.12 4 6
Olivia Chapman 9 12 800m 2:40.16 2 6
Abby Chu 10 12 800m 2:45.90 3 6
Zipporah Caspers 12 12 800m 2:50.66 4 6
Samuel Zinkgraf 12 12 100m 12.61 2 5
Jared Aguilar 9 12 100m 12.76 3 5
Will Farrell 11 12 100m 13.10 4 5
Brendan Sanchez 11 12 100m 14.39 5 5
Joshua Below 10 12 110h 21.20 2 4
Elijah Edlund 9 12 110h 21.26 3 4
Patrick Mazza 10 12 110h 22.81 4 4
Justin Chu 12 12 1600m 4:52.36 1 5
Caleb Schaber 9 12 1600m 5:02.25 2 5
Joseph Maurer 11 12 1600m 5:08.61 4 5
Samuel Zinkgraf 12 12 200m 26.11 3 6
Ben Hughes 10 12 200m 26.32 4 6
Joshua Schaber 10 12 200m 27.02 5 6
Elijah Edlund 9 12 200m 27.56 6 6
Joshua Below 10 12 300h 48.18 1 3
Elijah Edlund 9 12 300h 53.48 2 3
Patrick Mazza 10 12 300h 56.01 3 3
Joseph Maurer 11 12 3200m 11:39.16 1 4
Vincent Maurer 9 12 3200m 12:26.30 3 4
Zachariah Pape 9 12 3200m 13:30.01 4 4
John Klaves 10 12 400m 56.62 2 7
Timothy Kowalinski 11 12 400m 59.27 3 7
Joshua Roets 11 12 400m 1:01.35 4 7
Ben Bridge 12 12 400m 1:03.14 6 7
Justin Chu 12 12 800m 2:15.10 1 5
Caleb Schaber 9 12 800m 2:17.10 2 5
Brian Durbin 10 12 800m 2:17.96 3 5
Athletes Grade Event Time Place Tot
Grace Zinkraf
Julia Radewahn
Abby Chu
Zoe Smith
12 4x100m 59.05 1 2
Grace Zinkraf
Emma Taylor
Ella Johnson
Julia Radewahn
12 4x200m 2:06.38 1 2
Rebecca Doak
Emma Taylor
Olivia Chapman
Kayla Bruton
12 4x400m 4:31.61 1 2
Kayla Walters
Emma Taylor
Becky Tabler
Zipporah Caspers
12 4x800m 11:57.79 2 2
Jared Aguilar
Ben Hughes
Will Farrell
Joshua Schaber
12 4x100m 52.48 1 1
Jared Aguilar
Ben Hughes
Will Farrell
Joshua Schaber
12 4x200m 1:48.32 1 1
Justin Chu
Caleb Schaber
John Klaves
Samuel Zinkgraf
12 4x400m 3:50.20 1 3
Brian Durbin
Jared Aguilar
Joshua Below
Timothy Kowalinski
12 4x400m 3:59.00 3 3
Vincent Maurer
Timothy Kowalinski
Zachariah Pape
Brian Durbin
12 4x800m 9:35.94 2 2
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Grace Zinkgraf 10 12 Discus 62-09.00 2 8
Emma Taylor 9 12 Discus 58-11.00 4 8
Zipporah Caspers 12 12 Discus 53-04.00 5 8
Faith Caspers 10 12 HighJ 4-00 2 4
Alivia Kempf 10 12 HighJ 4-00 3 4
Becky Tabler 12 12 HighJ 3-10 4 4
Kayla Bruton 11 12 LongJ 14-06.00 1 7
Rebecca Doak 9 12 LongJ 12-03.00 4 7
Abby Chu 10 12 LongJ 12-02.50 5 7
Zoe Smith 10 12 ShotP 22-09.50 3 8
Rebecca Doak 9 12 ShotP 22-00.00 4 8
Emma Taylor 9 12 ShotP 19-04.00 5 8
Julia Radewahn 9 12 TripJ 28-11.00 1 4
Ella Johnson 9 12 TripJ 23-00.40 4 4
Ben Bridge 12 12 Discus 80-02.00 2 5
Will Farrell 11 12 Discus 79-07.00 3 5
Brendan Sanchez 11 12 Discus 69-04.00 4 5
John Klaves 10 12 HighJ 5-04 2 3
Joshua Roets 11 12 HighJ 4-10 3 3
John Klaves 10 12 LongJ 17-06.75 1 5
Joseph Maurer 11 12 LongJ 15-04.50 4 5
Joshua Schaber 10 12 LongJ 14-08.00 5 5
Elijah Edlund 9 12 ShotP 34-05.00 1 4
Samuel Zinkgraf 12 12 ShotP 33-06.25 2 4
Brendan Sanchez 11 12 ShotP 29-07.00 3 4
John Klaves 10 12 TripJ 34-05.00 2 3
Joshua Below 10 12 TripJ 29-05.00 3 3

  • Cross Country 2016

    The 2016 DASH girls cross country team: Zipporah Caspers, Kayla Bruton, Jessy Homa, Abby Chu, Rebecca Dickman, Katrina Lipski, Kayla Walters, Ella Johnson, Faith Caspers, Alivia Kempf.

  • The 2016 DASH boys cross country team. Front: Cliff Yang, Tim Kowalinski, Joe Maurer, Brian Durbin, Caleb Schaber, Justin Chu. Back: Ben Hughes, Joshua Schaber, John Klaves, Joshua Anumolu, Zachary Werner, Zach Pape, Miles Talbert, Seth Holter, Vincent Maurer, Samuel Zinkgraf.

  • The 2016 DASH MS girls cross country team. Grace Caspers, Stephanie Chu, Savanna Bruton, Hellena Hacker, Mary LeSac, Heidi Talbert, Julia Kowalinski, Joy Rasch, Julianna Caspers, Jenna Walters, Alexa Bruton.

  • The 2016 DASH MS boys cross country team. Front: Josiah Chu, Seka Kostrzewa, Nathanael Chu, Micah Chan, Silas Johnson, Noah Caspers, Charlie Johnson. Back: Alexander Taylor, Joshua Lipski, Joshua LeSac, Kaden Hacker, Bryant Farrell, Leif Kostrzewa, Daniel Caspers.

  • Track 2016

    DASH HS 4x1600 Relay Winners. Boys: Drake Hacker, Justin Chu, Briton Kostrzewa, Jacob Dickman. Girls: Zipporah Caspers, Faith Caspers, Kayla Walters, Andrea Beck.

  • Rebecca Dickman, Emma Taylor, Katie Gorectke, Stephanie Chu.

  • Cross Country 2015

    2015 Bradley Tech Cross Country Champions: The 1st place DASH boys: Lucas Ebel, John Klaves, John LaBonte, Joshua Schaber, John Sherman, Joshua Anumolu, Ben Hughes, Tim Kowalinski, Joe Maurer, Drake Hacker, Samuel Zinkgraf, Joe Hughes, Jacob Dickman, John Kowalinski, Will Farrell. the 2nd place DASH girls: Margaret Serchen, Kayla Walters, Zipporah Caspers, Andrea Beck, Faith Caspers, Renee Walters, Kayla Bruton, Jessy Homa.

  • The DASH girls middle school team. Front: Mary LeSac, Grace Caspers, Hellena Hacker, Julianna Caspers, Zaela Schlissel. Middle: Julia Kowalinski, Anabel Fisher, Savanna Bruton, Stephanie Chu, Angela Walters. Back: Naomi Zhou, Emma Taylor, Katie Gorectke, Makenna Fisher, Jenna Walters.

  • The DASH middle school boys team. Front: Vince Maurer, Jeffrey Breiling, Leif Kostrzewa, Caleb Schaber, Seka Kostrzewa, Alexander Taylor, Noah LaBonte. Middle: Ethan Lindberg, Micah Chan, Jose Rosario, Joshua LeSac, Adam Loustaunau, Salim Lubbad, Kaden Hacker, Nathanael Chu, Jacob LaBonte, Ben Breitbach. Back: Daniel Caspers, Joshua Lipski, Tikvah Schlissel, Bryant Farrell, Christian Loustaunau, Ed Sherman, Peter Chan, Matthew Kowalinski.

  • Track 2015

    2015 High School Track. Front: Andrea Coulter, Stefanie Klaves, Renee Walters, Jessy Homa, Bekka Homa, Nina Smrecek, Johannah Lee, Kayla Bruton, Zipporah Caspers, Andrea Beck. Back: Jacob Dickman, Jeremy Marek, Justin Chu, Nicholas Funk, Noah Evans, Samuel Lee, Danny Wickman. Missing: Tommy Ebert, Joe Hughes, Samuel Zinkgraf.

  • Cross Country 2014

    Bradley Tech Champions - 2014

  • Cross Country 2013

    Midwest Homeschool Champions - 2013

  • Track 2013

    Front : Abigail Larkin, Sophia Zyzo, Grace Caspers, Julianna Caspers, Grace Zinkgraf, Elijah Anumolu, Daniel Caspers, Leif Kostrzewa, Wesley Evans, Mary LeSac, Andre Coulter, Abby Chu, Grace Dupar, Gulla Kemmann. Back: Danny Wickman, Lucretia Nyhart, Mia Wickman, Faith Caspers, Toria Schein, Zipporah Caspers, Andrea Guidone, Olivia Zyzo, Toria Schein, Christian LeSac, Samuel Zinkgraf, Joshua LeSac, Joshua Anumolu, Kayla Walters, John Klaves, Christopher Fossell, Joe Hughes, Glenn Kaboskey. Missing: Stephanie Chu. Simran Khunger, Foster Todd, Briton Kostrzewa, Alex Navin.

  • Cross Country 2012

    Wisconsin Lutheran College Warrior Invite 7th-8th grade champions: Briton Kostrzewa, Christian LeSac, Samuel Zinkgraf, Joe Hughes.

  • Track 2012

    Amelie Kemmann, Andrea Kempf, Andrea Beck, Sarah Klapak

  • Cross Country 2011

  • Cross Country 2009

    Andrea Beck, Lucreitia Nyhart, Faith Caspers, Zipporah Caspers. Coach Jim Caspers and Ed Beck in back.

  • Cross Country 2004

    Legendary race - Maitland Park This is where it all began.