WI School for the Deaf – April 24
Brookfield Academy – May 2
Bulldog Dash – May 5
Brookfield Academy – May 17
All Comers Meet – May 23
Milwaukee Invitational – May 26

WI School for the Deaf

04/24/2018
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Terez Wycklendt 8 8 100m 13.78 1 20
Emily Zielinski 8 8 100m 14.81 3 20
Cassie Klepp 4 8 100m 15.08 4 20
Madelyn Zielinski 6 8 100m 16.68 11 20
Sara Durbin 8 8 100m 17.47 16 20
Ellie Plamann 5 8 100m 17.88 17 20
Julianna Caspers 5 8 1600m 6:35.10 2 6
Bedalia Radtke 4 8 1600m 7:04.02 3 6
Joy Rasch 7 8 1600m 7:39.32 5 6
Grace Caspers 5 8 1600m 8:00.08 6 6
Emily Zielinski 8 8 200m 30.94 2 17
Cassie Klepp 4 8 200m 31.97 3 17
Asalia WhiteWilliams 4 8 200m 33.16 4 17
Natalie Radtke 6 8 200m 33.62 5 17
Madelyn Zielinski 6 8 200m 33.84 6 17
Mary Claire Egan 5 8 200m 38.03 10 17
Terez Wycklendt 8 8 400m 1:14.68 1 16
Callie Klepp 6 8 400m 1:18.95 4 16
Lillie Chavarria 6 8 400m 1:19.60 6 16
Annmarie Bridge 8 8 400m 1:32.09 11 16
Mary LeSac 5 8 400m 1:37.45 14 16
Hailey Grant 4 8 400m 1:40.95 16 16
Lillie Chavarria 6 8 55h 12.09 1 6
Asalia WhiteWilliams 6 8 55h 12.61 2 6
Savanna Bruton 6 8 55h 14.88 6 6
Julianna Caspers 5 8 800m 3:11.51 5 11
Bedalia Radtke 4 8 800m 3:14.63 6 11
Joy Rasch 7 8 800m 3:31.10 7 11
Savanna Bruton 6 8 800m 3:42.39 10 11
Grace Caspers 5 8 800m 3:43.01 11 11
Ben Bojar 7 8 100m 13.42 3 16
Noble Holmes 8 8 100m 13.64 5 16
Bryant Farrell 8 8 100m 15.44 10 16
Simon Smrecek 5 8 100m 17.44 13 16
Dominic Heinz 5 8 100m 20.10 14 16
Jonathan Lipski 5 8 100m 21.50 16 16
Ethan Blischke 8 8 1600m 5:42.70 1 19
Alexander Taylor 8 8 1600m 5:44.82 2 19
Nathanael Chu 6 8 1600m 6:08.14 6 19
Matthew Schaber 8 8 1600m 6:56.32 10 19
Abiah Radtke 7 8 1600m 6:57.40 11 19
Noah Caspers 2 8 1600m 7:28.57 14 19
Nathan Forget 8 8 200m 28.61 3 20
Alexander Taylor 8 8 200m 28.68 4 20
Matthew Heinz 8 8 200m 31.19 7 20
Andrew Egan 7 8 200m 33.23 10 20
Micah Chan 7 8 200m 34.02 11 20
Andy Forget 7 8 200m 34.77 12 20
Micah McKendrick 7 8 400m 1:09.39 3 19
Drew Pflederer 6 8 400m 1:16.06 9 19
Joshua Lipski 7 8 400m 1:30.47 15 19
David Krmpotich 5 8 400m 1:35.38 17 19
Luke Smrecek 8 8 400m 1:38.81 18 19
Dominic Heinz 5 8 400m 1:46.40 19 19
Mathew Heinz 8 8 55h 11.58 2 8
Andy Forget 7 8 55h 11.95 5 8
Patrick Waddell 8 8 55h 12.09 6 8
Ethan Blischke 8 8 55h 12.41 7 8
Ethan Blischke 8 8 800m 2:43.64 3 16
Nathanael Chu 6 8 800m 2:54.11 8 16
Abiah Radtke 7 8 800m 3:12.43 11 16
Mathew Schaber 8 8 800m 3:13.77 12 16
Josiah Chu 4 8 800m 3:15.41 13 16
Drew Pflederer 6 8 800m 3:24.36 14 16
Athletes Grade Event Time Place Tot
Lillie Chavarria
Savanna Bruton
Asalia WhiteWilliams
Madelyn Zielinski
8 4x100m 1:04.86 1 7
Callie Klepp
Sara Durbin
Mary LeSac
Mary Krmpotich
8 4x100m 1:06.68 2 7
Ellie Plamann
Mary Claire Egan
Hailey Grant
Libby Retkowski
8 4x100m 1:15.42 6 7
Cassie Klepp
Callie Klepp
Terez Wycklendt
Emily Zielinski
8 4x200m 2:11.66 1 7
Mary Krmpotich
Natalie Radtke
Mary LeSac
Sara Durbin
8 4x200m 2:27.93 4 7
Mary Claire Egan
Hailey Grant
Ellie Plamann
Julianna Caspers
8 4x200m 2:46.95 5 7
Ben Bojar
Micah Chan
Nathan Forget
Micah McKendrick
8 4x100m 57.16 1 7
Andy Forget
Andrew Egan
Matthew Hein
Bryant Farrell
8 4x100m 1:02.92 3 7
David Krmpotich
Simon Smrecek
Josiah Chu
Luke Smrecek
8 4x100m 1:14.34 6 7
Ben Bojar
Micah McKendrick
Alexander Taylor
Noble Holmes
8 4x200m 1:59.10 1 7
Micah Chan
Andrew Egan
Matthew Schaber
Nathan Forget
8 4x200m 2:15.35 5 7
David Krmpotich
Dominic Hein
Joshua Lipski
Simon Smrecek
8 4x200m 2:43.39 7 7
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Libby Retkowski 8 8 Discus 40-10.00 3 13
Mary Krmpotich 7 8 Discus 40-02.00 4 13
Annmarie Bridge 8 8 Discus 37-00.00 6 13
Joy Rasch 7 8 Discus 30-00.50 9 13
Julianna Caspers 5 8 HighJ 3-04 5 6
Madelyn Zielinski 6 8 LongJ 10-09.00 5 18
Callie Klepp 6 8 LongJ 10-07.25 6 18
Natalie Radtke 6 8 LongJ 9-11.50 8 18
Lillie Chavarria 6 8 LongJ 9-02.00 12 18
Savanna Bruton 6 8 LongJ 9-00.00 13 18
Terez Wycklendt 8 8 LongJ 8-08.00 15 18
Libby Retkowski 8 8 ShotP 21-07.00 3 20
Mary LeSac 5 8 ShotP 18-06.00 5 20
Asalia WhiteWilliams 6 8 ShotP 18-05.00 6 20
Mary Krmpotich 7 8 ShotP 17-09.75 10 20
Grace Caspers 5 8 ShotP 17-09.50 11 20
Annmarie Bridge 8 8 ShotP 16-04.00 12 20
Noble Holmes 8 8 Discus 87-10.00 2 14
Bryant Farrell 8 8 Discus 69-01.50 3 14
Joshua Lipski 7 8 Discus 56-01.00 7 14
Luke Smrecek 8 8 Discus 46-11.00 10 14
Ethan Blischke 8 8 Discus 42-11.00 11 14
Jonathan Lipski 5 8 Discus 32-03.50 12 14
Noble Holmes 8 8 LongJ 14-01.00 3 20
Matthew Heinz 8 8 LongJ 13-06.50 4 20
Ben Bojar 7 8 LongJ 12-10.50 5 20
Micah Chan 7 8 LongJ 12-05.50 7 20
Alexander Taylor 8 8 LongJ 12-04.00 8 20
Micah McKendrick 7 8 LongJ 11-07.25 11 20
Nathan Forget 8 8 ShotP 27-08.00 4 19
Bryant Farrell 8 8 ShotP 26-02.50 5 19
Andy Forget 7 8 ShotP 22-07.00 7 19
Luke Smrecek 8 8 ShotP 21-00.00 9 19
Joshua Lipski 7 8 ShotP 17-08.75 12 19
Jonathan Lipski 5 8 ShotP 10-03.25 19 19

Brookfield Academy

05/02/2018
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Julianna Caspers 5 5 100h 27.05 1 2
Anja Shoeder 4 5 100m 17.37 6 9
Ellie Plamann 5 5 100m 17.40 7 9
Julia Kowalinski 5 5 1600m 7:11.00 1 3
Bedalia Radtke 4 5 1600m 7:14.00 2 3
Angela Walters 5 5 200m 36.38 4 17
Mary LeSac 5 5 200m 36.59 5 17
Mary Claire Egan 5 5 200m 38.18 8 17
Anja Schoeder 4 5 200m 38.97 12 17
Hailey Grant 4 5 200m 39.07 13 17
Ellie Plamann 5 5 200m 39.76 17 17
Mary LeSac 5 5 400m 1:35.00 3 7
Hellena Hacker 5 5 400m 1:40.00 5 7
Hailey Grant 4 5 400m 1:42.00 6 7
Julianna Caspers 5 5 800m 3:04.00 1 5
Julia Kowalinski 5 5 800m 3:09.00 2 5
Bedalia Radtke 4 5 800m 3:11.00 3 5
Hellena Hacker 4 5 800m 3:44.00 4 5
Grace Caspers 5 5 800m 3:45.00 5 5
Asalia WhiteWilliams 6 6 100h 21.22 2 8
Lillie Chavarria 6 6 100h 21.40 3 8
Savanna Bruton 6 6 100h 23.02 6 8
Asalia WhiteWilliams 6 6 200m 32.97 1 8
Natalie Radtke 6 6 200m 33.12 2 8
Madelyn Zielinski 6 6 200m 33.35 3 8
Lillie Chavarria 6 6 200m 34.52 4 8
Natalie Radtke 6 6 400m 1:22.00 2 9
Savanna Bruton 6 6 400m 1:31.00 8 9
Mary Krmpotich 7 7 100m 15.68 2 6
Jenna Walters 7 7 100m 17.77 5 5
Joy Rasch 7 7 1600m 7:39.00 2 2
Jenna Walters 7 7 200m 39.28 4 4
Jenna Walters 7 7 400m 1:30.00 1 4
Mary Krmpotich 7 7 400m 1:32.00 3 4
Joy Rasch 7 7 800m 3:16.00 4 4
Terez Wycklendt 8 8 100m 13.68 1 11
Emily Zielinski 8 8 100m 14.32 2 11
Nadia Seidl 8 8 100m 16.74 8 11
Sara Durbin 8 8 100m 17.12 9 11
Libby Retkowski 8 8 100m 17.26 10 11
Emily Zielinski 8 8 200m 30.28 1 9
Nadia Seidl 8 8 200m 36.30 7 9
Annmarie Bridge 8 8 200m 38.18 8 9
Libby Retkowski 8 8 200m 38.48 9 9
Terez Wycklendt 8 8 400m 1:12.00 1 8
Sara Durbin 8 8 400m 1:29.00 5 8
Nadia Seidl 8 8 400m 1:33.00 6 8
Simon Smrecek 5 5 100m 17.62 8 12
Dominic Hein 5 5 100m 18.21 10 12
Jonathan Lipski 5 5 100m 21.11 12 12
Simon Smrecek 5 5 200m 39.02 7 12
Dominic Hein 5 5 200m 41.46 11 12
Jonathan Lipski 5 5 200m 51.00 12 12
Josiah Chu 4 5 400m 1:28.00 2 7
David Krmpotich 3 5 400m 1:34.00 4 7
Josiah Chu 4 5 800m 3:07.00 1 5
David Krmpotich 3 5 800m 3:24.00 3 5
Noah Caspers 2 5 800m 3:49.00 5 5
Aizak Schoeder 6 6 200m 29.53 1 7
Aizak Schoeder 6 6 400m 1:09.00 1 9
Nathanael Chu 6 6 800m 2:46.00 1 5
Andy Forget 7 7 100h 20.02 1 3
Andrew Egan 7 7 100m 14.72 2 9
Abiah Radtke 7 7 100m 14.91 3 9
Andy Forget 7 7 100m 15.60 5 9
Leoangel Soto 7 7 100m 16.47 8 9
Abiah Radtke 7 7 1600m 6:37.00 2 4
Micah McKendrick 7 7 200m 30.12 1 7
Andrew Egan 7 7 200m 32.19 2 7
Andy Forget 7 7 200m 33.63 4 7
Micah Chan 7 8 200m 34.52 5 7
Leoangel Soto 7 7 200m 35.81 7 7
Micah McKendrick 7 7 400m 1:11.00 1 8
Micah Chan 7 7 400m 1:25.00 3 8
Leoangel Soto 7 7 400m 1:29.00 5 8
Joshua Lipski 7 7 400m 1:33.00 6 8
Abiah Radtke 7 7 800m 3:05.00 2 6
Joshua Lipski 7 7 800m 3:23.00 6 6
Noble Holmes 8 8 100h 17.74 1 4
Matthew Heinz 8 8 100h 19.06 2 4
Noble Holmes 8 8 100m 13.08 2 14
Nathan Forget 8 8 100m 13.37 4 14
Bryant Farrell 8 8 100m 15.56 9 14
Patrick Waddell 8 8 100m 15.71 10 14
Luke Smrecek 8 8 100m 18.85 14 14
Alexander Taylor 8 8 1600m 5:45.00 1 4
Kaden Hacker 8 8 1600m 5:54.00 2 4
Matthew Schaber 8 8 1600m 7:02.00 3 4
Noble Holmes 8 8 200m 27.94 2 7
Nathan Forget 8 8 200m 28.25 3 7
Matthew Hein 8 8 200m 31.34 5 7
Patrick Waddell 8 8 200m 33.65 6 7
Bryant Farrell 8 8 200m 34.38 7 7
Patrick Waddell 8 8 400m 1:24.00 5 8
Luke Smrecek 8 8 400m 1:43.00 7 8
Alexander Taylor 8 8 800m 2:31.00 1 7
Kaden Hacker 8 8 800m 2:41.00 4 7
Matthew Schaber 8 8 800m 3:09.00 6 7

Bulldog Dash

Noble Holmes88100m13.28618

05/05/2018
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Cassie Klepp 4 5 100m 15.06 2 22
Bedalia Radtke 4 5 100m 16.43 6 22
Mary Claire Egan 5 5 100m 17.84 16 22
Ellie Plamann 5 5 100m 19.25 20 22
Julianna Caspers 5 5 1600m 7:11.40 1 6
Julia Kowalinski 5 5 1600m 7:35.00 2 6
Bedalia Radtke 4 5 1600m 7:40.25 3 6
Cassie Klepp 4 5 200m 32.07 1 26
Angela Walters 5 5 200m 36.38 11 26
Mary LeSac 5 5 200m 37.44 12 26
Hailey Grant 4 5 200m 39.93 19 26
Mary LeSac 5 5 400m 1:33.65 8 16
Mary Claire Egan 5 5 400m 1:36.00 10 16
Ellie Plamann 5 5 400m 1:40.40 11 16
Hailey Grant 4 5 400m 1:42.81 12 16
Julianna Caspers 5 5 800m 3:08.31 2 11
Julia Kowalinski 5 5 800m 3:15.63 4 11
Bedalia Radtke 4 5 800m 3:16.53 5 11
Grace Caspers 5 5 800m 3:54.47 9 11
Callie Klepp 6 6 100m 14.69 5 29
Madelyn Zielinski 6 6 100m 15.38 11 29
Lillie Chavarria 6 6 100m 15.53 12 29
Savanna Bruton 6 6 100m 16.38 16 29
Natalie Radtke 6 6 200m 33.38 7 31
Madelyn Zielinski 6 6 200m 33.62 10 31
Callie Klepp 6 6 200m 34.03 13 31
Savanna Bruton 6 6 200m 37.90 25 31
Callie Klepp 6 6 400m 1:18.94 9 17
Lillie Chavarria 6 6 400m 1:22.00 11 17
Natalie Radtke 6 6 400m 1:26.94 14 17
Joy Rasch 7 7 1600m 8:01.10 2 2
Jenna Walters 7 7 200m 38.37 14 14
Joy Rasch 7 7 800m 3:16.32 2 3
Emily Zielinski 8 8 100m 14.53 4 15
Sara Durbin 8 8 100m 17.28 13 15
Nadia Seidl 8 8 100m 17.54 14 15
Libby Retkowski 8 8 100m 18.03 15 15
Emily Zielinski 8 8 200m 30.87 3 16
Annmarie Bridge 8 8 200m 39.01 15 16
Libby Retkowski 8 8 200m 40.25 16 16
Noah Caspers 2 5 100m 19.66 19 21
Judah Edlund 3 5 100m 20.47 20 21
Jonathan Lipski 5 5 100m 22.44 21 21
Noah Caspers 5 5 1600m 8:20.25 2 2
Dominic Hein 5 5 200m 44.16 17 20
Judah Edlund 3 5 200m 46.03 19 20
Jonathan Lipski 5 5 200m 49.47 20 20
Josiah Chu 4 5 400m 1:23.69 8 15
Dominic Hein 5 5 400m 1:35.91 14 15
Josiah Chu 4 5 800m 3:23.51 6 8
Noah Caspers 2 5 800m 3:44.97 7 8
Nathanael Chu 6 6 100m 15.35 9 20
Nathanael Chu 6 6 1600m 6:29.28 1 1
Nathanael Chu 6 6 800m 2:50.12 3 9
Abiah Radtke 7 7 100m 15.00 12 21
Andy Forget 7 7 100m 15.25 15 21
David Radewahn 7 7 100m 16.20 17 21
Micah Chan 7 7 100m 16.28 18 21
Abiah Radtke 7 7 1600m 6:51.68 1 1
Andrew Egan 7 7 200m 32.83 9 13
Andy Forget 7 7 200m 32.85 10 13
David Radewahn 7 7 200m 35.00 12 13
Andrew Egan 7 7 400m 1:19.53 8 10
David Radewahn 7 7 400m 1:26.06 9 10
Joshua Lipski 7 7 400m 1:30.66 10 10
Abiah Radtke 7 7 800m 3:09.65 3 5
Micah Chan 7 7 800m 3:14.81 4 5
Joshua Lipski 7 7 800m 3:29.22 5 5
Nathan Forget 8 8 100m 13.44 7 18
Matthew Hein 8 8 100m 14.88 17 18
Leoangel Soto 8 8 100m 16.72 18 18
Alexander Taylor 8 8 1600m 6:02.66 2 5
Mathew Schaber 8 8 1600m 7:10.68 4 5
Noble Holmes 8 8 200m 27.47 5 22
Nathan Forget 8 8 200m 28.44 8 22
Patrick Waddell 8 8 200m 35.58 20 22
Leoangel Soto 8 8 200m 36.66 21 22
Noble Holmes 8 8 400m 1:10.31 8 15
Patrick Waddell 8 8 400m 1:21.00 13 15
Leoangel Soto 8 8 400m 1:25.41 14 15
Alexander Taylor 8 8 800m 2:40.41 2 6
Matthew Schaber 8 8 800m 3:13.31 4 6
Athletes Grade Event Time Place Tot
Ellie Plamann
Mary LeSac
Hailey Grant
Mary Claire Egan
5 4x100m 1:13.22 6 7
Bedalia Radtke
Cassie Klepp
Julia Kowalinski
Julianna Caspers
5 4x400m 5:37.00 1 4
Lillie Chavarria
Savanna Bruton
Natalie Radtke
Madelyn Zielinski
6 4x100m 1:04.66 6 7
Savanna Bruton
Jenna Walters
Callie Klepp
Natalie Radtke
6 4x400m 5:55.97 2 3
Sara Durbin
Annmarie Bridge
Nadia Seidl
Emily Zielinski
8 4x100m 1:07.65 6 6
Annmarie Bridge
Sara Durbin
Nadia Seidl
Joy Rasch
8 4x400m 5:57.10 3 3
Judah Edlund
Dominic Hein
Noah Caspers
Josiah Chu
5 4x100m 1:18.28 4 4
Andy Forget
Micah Chan
David Radewahn
Andrew Egan
7 4x100m 1:04.20 4 4
Alexander Taylor
Patrick Waddell
Matthew Hein
Nathan Forget
8 4x100m 58.20 5 8
Alexander Taylor
Patrick Waddell
Matthew Hein
Noble Holmes
8 4x400m 4:59.18 4 5
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Grace Caspers 5 5 Discus 38-06.00 1 7
Julianna Caspers 5 5 Discus 35-10.00 2 7
Cassie Klepp 4 5 LongJ 11-00.00 2 15
Mary Claire Egan 5 5 LongJ 8-10.00 6 15
Julia Kowalinski 5 5 LongJ 6-09.50 12 15
Mary LeSac 5 5 Softb 64-08.00 8 12
Hailey Grant 4 5 Softb 35-05.00 12 12
Natalie Radtke 6 6 LongJ 11-08.50 3 15
Madelyn Zielinski 6 6 LongJ 10-10.50 6 15
Callie Klepp 6 6 LongJ 9-10.00 10 15
Joy Rasch 7 7 Discus 42-08.00 4 7
Jenna Walters 7 7 Discus 35-00.00 7 7
Jenna Walters 7 7 ShotP 16-05.75 8 8
Libby Retkowski 8 8 Discus 35-01.00 6 8
Annmarie Bridge 8 8 Discus 27-09.00 8 8
Sara Durbin 8 8 LongJ 8-11.50 11 11
Libby Retkowski 8 8 ShotP 22-05.00 4 9
Nadia Seidl 8 8 ShotP 19-08.50 8 9
Jonathan Lipski 5 5 Discus 28-10.00 5 5
Josiah Chu 4 5 LongJ 8-08.50 10 14
Dominic Hein 5 5 LongJ 7-05.00 12 14
Judah Edlund 3 5 LongJ 5-04.00 14 14
Jonathan Lipski 5 5 Softb 53-06.00 17 17
Nathanael Chu 6 6 LongJ 5-00.00 14 15
Joshua Lipski 7 7 Discus 55-04.00 1 6
Micah Chan 7 7 LongJ 12-00.25 4 17
Andy Forget 7 7 ShotP 24-04.00 9 14
Joshua Lipski 7 7 ShotP 23-00.00 10 14
Andrew Egan 7 7 ShotP 20-09.75 12 14
Noble Holmes 8 8 Discus 90-08.00 1 7
Alexander Taylor 8 8 LongJ 12-08.50 5 18
Mathew Hein 8 8 LongJ 12-08.00 6 18
Patrick Waddell 8 8 LongJ 10-07.00 18 18
Nathan Forget 8 8 ShotP 29-02.75 7 9

Brookfield Academy

05/17/2018
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Bedalia Radtke 4 5 100h 21.96 3 8
Julianna Caspers 5 5 100h 24.34 6 8
Anja Schoeder 4 5 100h 27.08 8 8
Cassie Klepp 4 5 100m 14.83 2 23
Becky Bojar 5 5 100m 16.34 7 23
Hailey Grant 4 5 100m 17.41 16 23
Anja Schoeder 4 5 100m 18.24 20 23
Julianna Caspers 5 5 1600m 6:55.00 1 7
Julia Kowalinski 5 5 1600m 7:05.00 2 7
Bedalia Radtke 4 5 1600m 7:07.00 3 7
Grace Caspers 5 5 1600m 8:21.00 7 7
Cassie Klepp 4 5 200m 31.50 1 22
Mary LeSac 5 5 200m 36.10 7 22
Becky Bojar 5 5 200m 37.44 12 22
Anja Schoeder 4 5 200m 40.18 19 22
Hailey Grant 4 5 400m 1:38.90 9 14
Hellena Hacker 4 5 400m 1:38.90 9 14
Julianna Caspers 5 5 800m 3:07.90 2 9
Julia Kowalinski 5 5 800m 3:08.90 3 9
Bedalia Radtke 4 5 800m 3:12.90 4 9
Hellena Hacker 4 5 800m 3:37.90 9 9
Asalia WhiteWilliams 6 6 100h 21.03 3 11
Savanna Bruton 6 6 100h 22.25 5 11
Lillie Chavarria 6 6 100h 23.62 9 11
Madelyn Zielinski 6 6 100m 15.18 4 21
Natalie Radtke 6 6 100m 16.44 12 21
Savanna Bruton 6 6 100m 16.84 14 21
Caspers Julianna 5 6 100m 16.94 15 21
Eliza Pfarr 4 6 1600m 6:34.00 1 3
Asalia WhiteWilliams 6 6 200m 32.11 2 22
Lillie Chavarria 6 6 200m 32.17 3 22
Callie Klepp 6 6 200m 32.96 5 22
Madelyn Zielinski 6 6 200m 33.00 6 22
Callie Klepp 6 6 400m 1:19.90 2 15
Lillie Chavarria 6 6 400m 1:22.90 4 15
Natalie Radtke 6 6 400m 1:25.90 5 15
Savanna Bruton 6 6 400m 1:31.90 8 15
Eliza Pfarr 4 6 800m 2:51.90 2 11
Grace Caspers 5 6 800m 3:36.90 8 11
Joy Rasch 7 7 1600m 7:22.00 3 5
Jenna Walters 7 7 200m 38.20 14 14
Jenna Walters 7 7 400m 1:35.90 10 11
Lorna Greenberg 7 7 800m 2:56.90 2 9
Joy Rasch 7 7 800m 3:14.90 5 9
Terez Wycklendt 8 8 100m 13.67 1 20
Emily Zielinski 8 8 100m 14.58 2 20
Annmarie Bridge 8 8 100m 16.72 18 20
Libby Retkowski 8 8 100m 18.24 19 20
Emily Zielinski 8 8 200m 31.66 3 19
Sara Durbin 8 8 200m 35.74 13 19
Nadia Seidl 8 8 200m 36.36 15 19
Annmarie Bridge 8 8 200m 38.45 17 19
Libby Retkowski 8 8 200m 40.31 18 19
Terez Wycklendt 8 8 400m 1:10.90 1 8
Sara Durbin 8 8 400m 1:20.90 4 8
Annmarie Bridge 8 8 400m 1:32.90 8 8
Simon Smrecek 5 5 100m 16.97 15 24
Dominic Hein 5 5 100m 18.66 21 24
Hagemann Caleb 5 5 100m 18.68 22 24
Jonathan Lipski 5 5 100m 20.18 24 24
Simon Smrecek 5 5 200m 36.41 16 20
Dominic Hein 5 5 200m 42.22 18 20
Caleb Hagemann 4 5 200m 45.50 19 20
Jonathan Lipski 5 5 200m 49.18 20 20
Josiah Chu 4 5 400m 1:28.90 6 13
Josiah Chu 4 5 800m 3:09.90 6 14
Noah Caspers 2 5 800m 3:31.90 11 14
Drew Pflederer 6 6 100m 15.96 8 18
Nathanael Chu 6 6 1600m 6:08.00 1 4
Aizak Schoeder 6 6 200m 29.34 5 17
Drew Pflederer 6 6 200m 33.68 7 17
Aizak Schoeder 6 6 400m 1:08.90 2 12
Nathanael Chu 6 6 800m 2:47.90 3 10
Andy Forget 7 7 100h 20.09 6 9
Steven Pfarr 7 7 100h 21.50 9 9
Ben Bojar 7 7 100m 13.46 4 21
Andy Forget 7 7 100m 15.72 13 21
David Radewahn 7 7 100m 16.58 20 21
Leighton Greenberg 7 7 1600m 6:11.00 2 7
Abiah Radtke 7 7 1600m 7:01.00 5 7
Micah McKendrick 7 7 200m 28.49 2 20
Ben Bojar 7 7 200m 29.26 3 20
Steven Pfarr 7 7 200m 30.40 7 20
Andy Forget 7 7 200m 33.52 18 19
David Radewahn 7 7 200m 34.61 19 19
Micah McKendrick 7 7 400m 1:12.90 2 20
Micah Chan 7 7 400m 1:21.90 11 20
David Radewahn 7 7 400m 1:22.90 13 20
Joshua Lipski 7 7 400m 1:29.90 17 20
Leighton Greenberg 7 7 800m 2:52.90 6 18
Micah Chan 7 7 800m 3:01.90 9 18
Abiah Radtke 7 7 800m 3:07.90 12 18
Joshua Lipski 7 7 800m 3:26.90 18 18
Holmes Noble 8 8 100h 17.27 1 8
Hein Matthew 8 8 100h 18.25 2 8
Bryant Farrell 8 8 100h 20.92 6 8
Nathan Forget 8 8 100m 13.59 5 19
Bryant Farrell 8 8 100m 15.75 17 19
Leoangel Soto 8 8 100m 16.81 18 19
Alexander Taylor 8 8 1600m 5:32.00 2 6
Ethan Blischke 8 8 1600m 5:37.00 3 6
Kaden Hacker 8 8 1600m 5:48.00 4 6
Matthew Schaber 8 8 1600m 6:35.00 5 6
Nathan Forget 8 8 200m 27.36 3 16
Noble Holmes 8 8 200m 27.42 4 16
Leoangel Soto 8 8 200m 35.69 16 16
Steven Pfarr 7 8 400m 1:12.90 8 13
Matthew Hein 8 8 400m 1:14.90 10 13
Bryant Farrell 8 8 400m 1:26.90 13 13
Alexander Taylor 8 8 800m 2:27.90 1 14
Kaden Hacker 8 8 800m 2:34.90 3 14
Ethan Blischke 8 8 800m 2:35.90 4 14
Matthew Schaber 8 8 800m 2:56.90 10 14
Athletes Grade Event Time Place Tot
Simon Smrecek
Caleb Hagemann
Mary LeSac
Cassie Klepp
5 4x1mix 1:08.90 5 9
Noah Caspers
Cassie Klepp
Josiah Chu
Bedalia Radtke
5 4x4mix 6:03.90 3 5
Drew Pflederer
Asalia WhiteWilliams
Madelyn Zielinski
Aizak Schoeder
6 4x1mix 1:05.90 4 6
Natalie Radtke
Callie Klepp
Steven Pfarr
Aizak Schoeder
6 4x4mix 5:16.90 1 8
Andy Forget
Lorna Greenberg
Jenna Walters
Abiah Radtke
7 4x1mix 1:06.90 7 9
Lorna Greenberg
Micah Chan
Joy Rasch
Micah McKendrick
7 4x4mix 5:15.90 4 5
Ben Bojar
Nadia Seidl
Emily Zielinski
Nathan Forget
8 4x1mix 59.65 3 7
Terez Wycklendt
Sara Durbin
Matthew Hein
Noble Holmes
8 4x4mix 4:56.90 3 7
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Eliza Pfarr 4 6 HighJ 3-06 3 6
Cassie Klepp 4 6 LongJ 10-11.00 4 26
Callie Klepp 6 6 LongJ 10-06.00 11 26
Bedalia Radtke 4 6 LongJ 8-10.00 19 26
Julia Kowalinski 5 6 LongJ 7-08.00 23 26
Anja Shoeder 4 6 LongJ 6-02.00 22 23
Angela Walters 5 6 ShotP 15-08.00 3 10
Grace Caspers 5 6 ShotP 15-05.00 4 10
Mary LeSac 5 6 ShotP 15-04.00 5 10
Lorna Greenberg 7 7 HighJ 4-02 1 4
Natalie Radtke 6 7 LongJ 10-10.00 2 14
Madelyn Zielinski 6 7 LongJ 10-08.00 4 15
Lillie Chavarria 6 7 LongJ 9-06.00 11 15
Savanna Bruton 6 7 LongJ 8-08.00 12 14
Joy Rasch 7 7 ShotP 16-09.00 6 8
Jenna Walters 7 7 ShotP 15-08.00 7 8
Terez Wycklendt 8 8 LongJ 11-03.00 1 14
Sara Durbin 8 8 LongJ 9-03.00 10 14
Nadia Seidl 8 8 ShotP 18-10.00 6 10
Annmarie Bridge 8 8 ShotP 15-05.00 8 10
Libby Retkowski 8 8 ShotP 10-04.00 10 10
Nathanael Chu 6 6 LongJ 11-09.00 4 23
Drew Pflederer 6 6 LongJ 9-08.00 14 23
Caleb Hagemann 4 6 LongJ 6-10.00 20 23
Dominic Hein 5 6 LongJ 6-05.00 21 23
Simon Smrecek 5 6 ShotP 15-02.00 9 12
Jonathan Lipski 5 6 ShotP 13-02.00 11 12
Steven Pfarr 7 7 HighJ 4-04 1 10
Ben Bojar 7 7 LongJ 14-05.00 1 21
Abiah Radtke 7 7 LongJ 10-11.00 10 21
Micah Chan 7 7 LongJ 10-09.00 11 21
David Radewahn 7 7 LongJ 9-10.00 18 21
Joshua Lipski 7 7 ShotP 20-02.00 5 13
Andy Forget 7 7 ShotP 11-10.00 13 13
Noble Holmes 8 8 LongJ 15-03.00 2 19
Matthew Hein 8 8 LongJ 12-10.00 6 19
Alexander Taylor 8 8 LongJ 12-08.00 7 19
Bryant Farrell 8 8 ShotP 29-07.00 1 10
Nathan Forget 8 8 ShotP 27-05.00 2 10
Matthew Schaber 8 8 ShotP 21-10.00 6 10
Luke Smrecek 8 8 ShotP 20-00.00 8 10

All Comers Meet

05/23/2018
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Cassie Klepp 4 4 100h 21.48 1 2
Bedalia Radtke 4 4 100h 22.53 2 2
Bedalia Radtke 4 4 100m 16.78 3 14
Anja Schoeder 4 4 100m 18.29 12 14
Anja Schoeder 4 4 200m 48.14 4 4
Bedalia Radtke 4 4 800m 3:09.01 2 3
Mary Claire Egan 5 5 100h 24.52 2 3
Julianna Caspers 5 5 100h 24.59 3 3
Julia Kowalinski 5 5 100m 16.63 9 22
Mary LeSac 5 5 100m 17.22 13 22
Julianna Caspers 5 5 100m 17.55 15 22
Ellie Plamann 5 5 100m 18.23 18 22
Mary Claire Egan 5 5 100m 18.57 20 22
Julianna Caspers 5 5 200m 37.11 5 6
Julia Kowalinski 5 5 400m 1:23.83 4 10
Mary Claire Egan 5 5 800m 4:0134 4 4
Grace Caspers 5 5 800m 3:43.99 3 4
Natalie Radtke 6 6 100h 23.66 1 1
Asalia WhiteWilliams 6 6 100m 15.45 3 15
Callie Klepp 6 6 100m 15.59 4 15
Callie Klepp 6 6 200m 35.46 4 6
Jenna Walters 7 7 200m 39.00 8 8
Joy Rasch 7 7 800m 3:13.31 3 3
Terez Wycklendt 8 8 100m 13.87 1 8
Terez Wycklendt 8 8 200m 29.23 1 3
Caspers Noah 2 2 100m 19.50 3 3
Noah Caspers 2 2 200m 42.42 1 2
Noah Caspers 2 2 400m 1:42.17 2 3
Noah Caspers 2 2 800m 3:28.37 2 2
Judah Edlund 3 3 100m 19.56 17 18
Ezekiel Niles 3 3 100m 19.90 18 18
Ezekiel Niles 3 3 200m 48.46 7 8
Judah Edlund 3 3 200m 48.71 8 8
Simon Smrecek 5 5 100m 17.35 9 17
Zane Niles 5 5 100m 19.16 15 17
Dominic Hein 5 5 100m 19.28 16 17
Jonathan Lipski 5 5 100m 21.59 17 17
Zane Niles 5 5 200m 50.91 8 9
Jonathan Lipski 5 5 200m 51.00 9 9
Xander Niles 6 6 100m 18.64 16 16
Aizak Schoeder 6 6 200m 29.15 1 2
Aizak Schoeder 6 6 400m 1:09.76 1 6
Drew Pflederer 6 6 400m 1:18.52 3 6
Drew Pflederer 6 6 800m 3:13.65 4 5
Abiah Radtke 7 7 100h 22.39 1 2
Andrew Egan 7 7 100h 22.73 2 2
Andrew Egan 7 7 100m 15.79 4 11
Micah Chan 7 7 100m 16.38 6 11
Abiah Radtke 7 7 100m 16.39 7 11
Joshua Lipski 7 7 100m 17.68 10 11
Abiah Radtke 7 7 1600m 6:29.63 1 2
Andrew Egan 7 7 200m 34.56 4 8
Abiah Radtke 7 7 200m 36.45 5 8
Micah Chan 7 7 200m 37.54 6 8
Joshua Lipski 7 7 200m 40.46 7 8
Micah Chan 7 7 400m 1:17.90 2 7
Abiah Radtke 7 7 400m 1:18.16 3 7
Joshua Lipski 7 7 400m 1:33.97 6 7
Micah Chan 7 7 800m 2:57.48 3 4
Abiah Radtke 7 7 800m 3:03.84 4 4
Noble Holmes 8 8 100h 18.11 1 4
Matthew Hein 8 8 100h 19.47 2 4
Leoangel Soto 8 8 100h 25.32 3 4
Luke Smrecek 8 8 100h 27.55 4 4
Noble Holmes 8 8 100m 13.89 1 8
Matthew Hein 8 8 100m 14.76 6 8
Leoangel Soto 8 8 100m 17.19 8 8
Alexander Taylor 8 8 1600m 5:39.23 2 3
Matthew Schaber 8 8 1600m 6:34.71 3 3
Alexander Taylor 8 8 200m 28.44 1 5
Matthew Hein 8 8 200m 31.94 4 5
Matthew Schaber 8 8 200m 38.94 5 5
Alexander Taylor 8 8 400m 1:03.84 3 7
Mathew Hein 8 8 400m 1:16.47 6 7
Luke Smrecek 8 8 400m 1:46.34 7 7
Alexander Taylor 8 8 800m 2:26.89 1 5
Matthew Schaber 8 8 800m 3:03.14 4 5
Luke Smrecek 8 8 800m 4:13.12 5 5
Athletes Grade Event Time Place Tot
Bedalia Radtke
Mary LeSac
Julianna Caspers
Cassie Klepp
5 4x100m 1:07.33 1 5
Ellie Plamann
Grace Caspers
Mary Claire Egan
Julia Kowalinski
5 4x100m 1:13.43 4 5
Bedalia Radtke
Cassie Klepp
Mary LeSac
Julianna Caspers
5 4x400m 5:48.18 1 1
Joy Rasch
Asalia WhiteWilliams
Julianna Caspers
Natalie Radtke
7 4x100m 1:04.84 3 9
Callie Klepp
Jenna Walters
Annmarie Bridge
Terez Wycklendt
8 4x100m 1:06.42 3 4
Joy Rasch
Jenna Walters
Annmarie Bridge
Terez Wycklendt
8 4x400m 5:50.75 1 1
Simon Smrecek
Xander Niles
Dominic Hein
Ezekiel Niles
6 4x100m 1:16.74 4 4
Judah Edlund
Zane Niles
Jonathan Lipski
Joshua Lipski
7 4x100m 1:22.73 3 3
Noah Caspers
Mary Claire Egan
Callie Klepp
Andrew Egan
7 4x4mix 6:24.12 2 2
Micah Chan
Andrew Egan
Matthew Hein
Abiah Radtke
8 4x100m 1:02.58 1 1
Abiah Radtke
Micah Chan
Matthew Hein
Alexander Taylor
8 4x400m 5:16.95 1 1
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Bedalia Radtke 4 4 Discus 35-00.00 1 2
Grace Caspers 5 5 Discus 37-11.00 1 4
Julianna Caspers 5 5 Discus 34-10.00 2 4
Mary LeSac 5 5 Javelin 37-00.00 1 7
Mary Claire Egan 5 5 Javelin 31-02.00 5 7
Julia Kowalinski 5 5 Javelin 28-00.00 7 7
Mary Claire Egan 5 5 LongJ 8-05.00 8 11
Julia Kowalinski 5 5 LongJ 8-01.00 10 11
Grace Caspers 5 5 ShotP 16-11.00 3 5
Callie Klepp 6 6 Javelin 37-07.00 3 7
Asalia WhiteWilliams 6 6 ShotP 19-03.00 5 9
Callie Klepp 6 6 ShotP 17-07.00 7 9
Joy Rasch 7 7 Discus 43-05.00 2 3
Jenna Walters 7 7 Discus 33-00.00 3 3
Joy Rasch 7 7 Javelin 31-00.00 3 4
Jenna Walters 7 7 Javelin 25-02.00 4 4
Jenna Walters 7 7 ShotP 19-01.00 5 7
Joy Rasch 7 7 ShotP 17-08.00 7 7
Annmarie Bridge 8 8 Discus 43-09.00 1 1
Terez Wycklendt 8 8 Javelin 25-04.00 1 2
Annmarie Bridge 8 8 Javelin 20-06.00 2 2
Terez Wycklendt 8 8 LongJ 11-03.00 3 4
Annmarie Bridge 8 8 ShotP 15-10.00 3 3
Noah Caspers 2 2 Javelin 21-07.00 2 2
Noah Caspers 2 2 LongJ 7-07.00 2 2
Jonathan Lipski 5 5 Discus 36-07.00 1 2
Simon Smrecek 5 5 Javelin 45-03.00 4 8
Dominic Hein 5 5 Javelin 35-04.00 8 8
Dominic Hein 5 5 LongJ 7-11.00 7 10
Jonathan Lipski 5 5 ShotP 14-01.00 4 4
Drew Pflederer 6 6 LongJ 10-05.00 8 13
Joshua Lipski 7 7 Discus 60-02.00 2 7
Micah Chan 7 7 Discus 43-10.00 4 7
Abiah Radtke 7 7 Discus 43-04.00 5 7
Andy Forget 7 7 Discus 43-03.00 6 7
Abiah Radtke 7 7 HighJ 3-08 3 5
Micah Chan 7 7 Javelin 52-08.00 5 9
Abiah Radtke 7 7 Javelin 51-04.00 6 9
Abiah Radtke 7 7 LongJ 12-00.00 6 15
Andy Forget 7 7 LongJ 10-03.00 11 15
Andrew Egan 7 7 LongJ 8-01.00 14 15
Joshua Lipski 7 7 ShotP 24-01.00 4 8
Noble Holmes 8 8 Discus 99-07.00 1 7
Alexander Taylor 8 8 Discus 65-08.00 4 7
Matthew Hein 8 8 HighJ 4-00 3 6
Noble Holmes 8 8 HighJ 3-10 4 6
Matthew Hein 8 8 Javelin 77-02.00 2 10
Noble Holmes 8 8 Javelin 56-07.00 5 10
Nathan Forget 8 8 Javelin 47-11.00 7 10
Luke Smrecek 8 8 Javelin 47-09.00 8 10
Leoangel Soto 8 8 Javelin 45-05.50 9 10
Noble Holmes 8 8 LongJ 16-02.50 1 6
Noble Holmes 8 8 ShotP 30-06.00 3 9
Alexander Taylor 8 8 ShotP 28-04.00 5 9
Nathan Forget 8 8 ShotP 27-08.00 6 9

Milwaukee Invitational

05/26/2018
Athlete Gr GEv Event Time Place Tot
Cassie Klepp 4 5 100m 15.40 4 42
Mary LeSac 5 5 100m 17.39 24 42
Becky Bojar 5 5 100m 17.52 27 42
Hailey Grant 4 5 100m 18.53 36 42
Ellie Plamann 5 5 100m 19.34 38 42
Anja Schoeder 4 5 100m 19.84 39 42
Julia Kowalinski 5 5 1600m 6:54.28 3 11
Bedalia Radtke 4 5 1600m 6:59.44 4 11
Julianna Caspers 5 5 1600m 7:00.71 5 11
Grace Caspers 5 5 1600m 8:55.36 10 11
Cassie Klepp 4 5 200m 31.19 3 34
Becky Bojar 5 5 200m 37.24 21 34
Mary LeSac 5 5 200m 38.09 26 34
Ellie Plamann 5 5 200m 39.44 30 34
Hailey Grant 5 5 200m 39.90 31 34
Mary Claire Egan 5 5 200m 42.44 33 34
Anja Schoeder 4 5 200m 44.23 34 34
Mary LeSac 5 5 400m 1:37.39 13 16
Mary Claire Egan 5 5 400m 1;44.44 14 16
Julianna Caspers 5 5 800m 3:11.81 4 15
Bedalia Radtke 4 5 800m 3:11.85 5 15
Julia Kowalinski 5 5 800m 3:21.52 7 15
Grace Caspers 5 5 800m 3:42.17 13 15
Asalia WhiteWilliams 6 6 100m 15.45 4 34
Lillie Chavarria 6 6 100m 15.48 5 34
Callie Klepp 6 6 100m 15.71 8 34
Madelyn Zielinski 6 6 100m 15.74 9 34
Savanna Bruton 6 6 100m 16.03 12 34
Madelyn Zielinski 6 6 200m 32.32 3 27
Callie Klepp 6 6 200m 34.43 7 27
Savanna Bruton 6 6 200m 34.73 8 27
Natalie Radtke 6 6 200m 35.38 11 27
Savanna Bruton 6 6 400m 1:24.12 9 25
Natalie Radtke 6 6 400m 1:27.75 13 25
Mary Krmpotich 7 7 100m 16.21 14 24
Joy Rasch 7 7 1600m 7:16.19 4 5
Mary Krmpotich 7 7 200m 35.43 18 25
Jenna Walters 7 7 200m 39.21 24 25
Jenna Walters 7 7 400m 1:30.97 17 18
Joy Rasch 7 7 800m 3:29.26 6 6
Terez Wycklendt 8 8 100m 13.96 2 37
Emily Zielinski 8 8 100m 15.08 16 37
Nadia Seidl 8 8 100m 16.76 31 37
Annmarie Bridge 8 8 100m 17.41 35 37
Terez Wycklendt 8 8 200m 29.34 2 33
Emily Zielinski 8 8 200m 31.17 9 33
Nadia Seidl 8 8 200m 35.69 31 33
Annmarie Bridge 8 8 200m 37.87 33 33
Simon Smrecek 5 5 100m 17.29 23 43
Dominic Hein 5 5 100m 18.64 37 43
Caleb Hagemann 5 5 100m 21.26 42 43
Jonathan Lipski 5 5 100m 22.13 43 43
Noah Caspers 2 5 1600m 7:40.00 7 8
David Krmpotich 3 5 200m 40.49 25 30
Dominic Hein 5 5 200m 41.96 27 30
Caleb Hagemann 4 5 200m 45.59 29 30
Jonathan Lipski 5 5 200m 50.77 30 30
David Krmpotich 3 5 400m 1:33.70 14 17
Dominic Hein 5 5 400m 1:44.75 16 17
Caleb Hagemann 4 5 400m 1:48.72 17 17
David Krmpotich 3 5 800m 3:26.87 8 12
Noah Caspers 2 5 800m 3:33.57 11 12
Drew Pflederer 6 6 100m 17.29 27 34
Drew Pflederer 6 6 800m 3:13.42 9 16
Ben Bojar 7 7 100m 13.81 1 24
Andy Forget 7 7 100m 15.95 18 24
Micah Chan 7 7 100m 16.35 21 24
Abiah Radtke 7 7 1600m 6:28.97 7 8
Micah McKendrick 7 7 200m 29.62 4 24
Ben Bojar 7 7 200m 30.01 5 24
Andrew Egan 7 7 200m 31.98 12 24
Andy Forget 7 7 200m 32.64 18 24
Micah McKendrick 7 7 400m 1:11.56 6 20
Abiah Radtke 7 7 400m 1:19.68 15 20
Andrew Egan 7 7 400m 1:21.72 17 20
Micah Chan 7 7 400m 1:23.13 18 20
Joshua Lipski 7 7 400m 1:37.33 20 20
Micah Chan 7 7 800m 2:59.34 6 10
Joshua Lipski 7 7 800m 3;31.49 10 10
Noble Holmes 8 8 100m 14.06 12 33
Nathan Forget 8 8 100m 14.12 13 33
Bryant Farrell 8 8 100m 15.68 26 33
Leoangel Soto 8 8 100m 17.81 32 33
Luke Smrecek 8 8 100m 19.24 33 33
Alexander Taylor 8 8 1600m 5:32.10 4 11
Ethan Blischke 8 8 1600m 5:32.94 6 11
Matthew Schaber 8 8 1600m 6:50.68 11 11
Nathan Forget 8 8 200m 28.03 9 31
Noble Holmes 8 8 200m 28.11 12 31
Matthew Hein 8 8 200m 30.62 21 31
Bryant Farrell 8 8 200m 34.68 30 31
Leoangel Soto 8 8 200m 35.90 31 31
Matthew Hein 8 8 400m 1:15.17 14 18
Matthew Schaber 8 8 400m 1:23.29 17 18
Alexander Taylor 8 8 800m 2:33.85 3 15
Ethan Blischke 8 8 800m 2:37.68 5 15
Matthew Schaber 8 8 800m 3:12.18 10 15
Athletes Grade Event Time Place Tot
Cassie Klepp
Ellie Plamann
Mary LeSac
Mary Claire Egan
5 4x100m 1:11.88 7 7
Bedalia Radtke
Julianna Caspers
Mary LeSac
Julia Kowalinski
5 4x400m 5:37.84 2 5
Savanna Bruton
Natalie Radtke
Callie Klepp
Madelyn Zielinski
6 4x100m 1:05.72 2 6
Mary Krmpotich
Emily Zielinski
Joy Rasch
Terez Wycklendt
8 4x100m 1:07.14 12 13
Cassie Klepp
Callie Klepp
Natalie Radtke
Terez Wycklendt
8 Medley 5:19.69 2 7
Micah McKendrick
Andrew Egan
Andy Forget
Ben Bojar
7 4x100m 1:00.95 3 5
Ethan Blischke
Nathan Forget
Matthew Hein
Alexander Taylor
8 4x400m 4:29.51 3 4
Simon Smrecek
Micah McKendrick
Noble Holmes
Abiah Radtke
8 Medley 5:07.31 5 10
Athlete Gr GEv Event Length Place Tot
Cassie Klepp 4 5 LongJ 10-11.00 4 39
Mary Claire Egan 5 5 LongJ 9-02.75 15 39
Bedalia Radtke 4 5 LongJ 9-00.25 17 39
Julia Kowalinski 5 5 LongJ 8-10.00 19 39
Julianna Caspers 5 5 LongJ 8-02.50 27 38
Becky Bojar 5 5 LongJ 8-01.50 29 38
Ellie Plamann 5 5 LongJ 7-11.50 31 38
Mary LeSac 5 5 Softb 54-02.00 17 28
Anja Schoeder 4 5 Softb 46-05.00 22 28
Hailey Grant 4 5 Softb 39-11.00 27 28
Madelyn Zielinski 6 6 LongJ 10-07.75 3 27
Natalie Radtke 6 6 LongJ 10-07.50 4 27
Callie Klepp 6 6 LongJ 10-00.00 10 27
Lillie Chavarria 6 6 LongJ 8-07.75 20 27
Asalia WhiteWilliams 6 6 Softb 53-09.00 14 18
Joy Rasch 7 7 Discus 40-04.00 14 17
Grace Caspers 5 7 Discus 39-02.00 15 17
Mary Krmpotich 7 7 Discus 36-03.50 16 17
Jenna Walters 7 7 Discus 35-09.50 17 17
Jenna Walters 7 7 ShotP 16-04.00 18 20
Annmarie Bridge 8 8 Discus 37-06.00 16 20
Terez Wycklendt 8 8 LongJ 11-06.00 9 30
Nadia Seidl 8 8 ShotP 19-06.50 16 21
Annmarie Bridge 8 8 ShotP 16-06.00 21 21
Dominic Hein 5 5 LongJ 7-01.75 30 31
Simon Smrecek 5 5 Softb 62-03.00 25 29
Caleb Hagemann 4 5 Softb 62-02.00 26 29
Jonathan Lipski 5 5 Softb 51-06.00 27 29
Noah Caspers 2 5 Softb 47-11.00 28 29
Drew Pflederer 6 6 LongJ 9-11.00 21 32
Joshua Lipski 7 7 Discus 65-08.00 7 27
Jonathan Lipski 5 7 Discus 37-07.50 25 27
Ben Bojar 7 7 LongJ 14-02.50 1 23
Micah McKendrick 7 7 LongJ 11-11.25 12 23
Abiah Radtke 7 7 LongJ 11-09.00 13 23
Micah Chan 7 7 LongJ 10-08.00 15 23
Andrew Egan 7 7 LongJ 7-08.50 23 23
Joshua Lipski 7 7 ShotP 22-05.00 11 22
Andy Forget 7 7 ShotP 21-11.50 12 22
Noble Holmes 8 8 Discus 90-02.00 4 27
Alexander Taylor 8 8 Discus 81-00.00 11 27
Bryant Farrell 8 8 Discus 79-00.50 12 27
Ethan Blischke 8 8 Discus 54-03.00 24 27
Luke Smrecek 8 8 Discus 48-07.00 27 27
Noble Holmes 8 8 LongJ 15-10.50 2 33
Matthew Hein 8 8 LongJ 14-02.00 11 33
Leoangel Soto 8 8 LongJ 8-09.00 33 33
Bryant Farrell 8 8 ShotP 31.11-50 7 23
Nathan Forget 8 8 ShotP 29-00.50 11 23
Luke Smrecek 8 8 ShotP 21-00.00 23 23

 


  • 2018 Cross Country

  • 2017 Cross Country

  • Track 2017

  • Cross Country 2016

  • Track 2016

  • Cross Country 2015

  • Track 2015

  • Cross Country 2013

    Midwest Homeschool Champions - 2013

  • Cross Country 2012

  • Track 2012

  • Cross Country 2011

  • Cross Country 2009

  • Cross Country 2004

    Legendary race - Maitland Park This is where it all began.